Ty postupně přijímaly několik hlášení o tom, že na horské silnici vedoucí na Špindlerovu boudu, asi 500 metrů nad Erlebachovou boudou, havaroval autobus plný lidí. Vozidlo skončilo po nehodě převrácené na bok. Cestovala v něm čtyřicítka osob a na místě se nacházel větší počet zraněných. Jeden člověk se dokonce vlivem šoku dostal mimo autobus do obtížně přístupného terénu. S ohledem na vážnost této mimořádné události byl bezprostředně vyhlášen II. stupeň poplachu podle poplachového plánu pro dané území.

Jako první se na místo hrůzně vypadající dopravní nehody dostavila ze Špindlerova Mlýna Horská služba a místní dobrovolná jednotka hasičů, postupně dojížděly i další povolané síly a prostředky. Místo události velitel zásahu rozdělil na několik úseků podle povahy předpokládaných záchranných prací. Členové jednotek požární ochrany se zapojili do třídění pacientů metodou START a poskytli předlékařskou pomoc. Zároveň zajistili místo události, stabilizovali havarovaný autobus a vyprostili z něj osoby. S průzkumem místa události pomáhal ze vzduchu také vrtulník letecké záchranné služby. Pilot objevil v těžko přístupném terénu zraněného člověka, kterého záchranáři v podvěsu transportovali na stanoviště přednemocniční neodkladné péče. Cvičení bylo ukončeno ve chvíli, kdy si místo zásahu převzala policie a všechny zraněné osoby byly transportovány do zdravotnických zařízení.

"Cílem akce bylo mimo jiné prověřit činnosti operačních středisek složek IZS v operačním řízení, vyrozumění složek a dotčených orgánů, činnost a koordinace složek IZS při mimořádné události tohoto druhu, komunikace na místě zásahu, záchrana osob v obtížně přístupném terénu s možností využití LZS s podvěsem nebo třídění zraněných osob. Zároveň si také složky otestovaly, jaké jsou reálné dojezdové časy do této horské oblasti, která je jak v zimě, tak v létě turisticky hojně navštěvovaná," uvedla mluvčí HZS Martina Götzová.

Z řad hasičů se cvičení zúčastnili profesionální z Vrchlabí, Trutnova a Hradce Králové a dále dobrovolné jednotky ze Špindlerova Mlýna, Vrchlabí a Hostinného. Zároveň byla využita mezikrajská výpomoc z Libereckého kraje, a to ze stanice Jilemnice.

Vyhořelý barokní zámek v Horním Maršově koupila firma rodiny Rackových na konci loňského roku za 10 milionů korun od ruského podnikatele Sergeje Majzuse.
Zámek v pasti. Majitel sedí ve vazbě kvůli požáru, navíc je v podmínce

Cvičení se zúčastnily tyto složky IZS:
Policie České republiky KŘP Královéhradeckého kraje
Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje (stanice Vrchlabí, Trutnov, Hradec Králové)
Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje (stanice Jilemnice)
Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje
Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje
jednotky PO obcí (JSDH Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Hostinné)
Horská Služba ČR
Městská policie Špindlerův Mlýn
Krajský úřad Královéhradeckého kraje
Nemocnice Vrchlabí
Fakultní nemocnice Hradec Králové + ZDS FN HK + figuranti
ZDS Vrchlabí