„Během celého dne se může široká veřejnost přijít podívat na ukázky zásahových činností, které běžně v rámci svého povolání vykonávají trutnovští hasiči, policisté, záchranáři a další lidé, kteří si jako svou práci vybrali pomáhat druhým. Zájemci si také mohou prohlédnout zásahovou techniku a vybavení,“ zve Martin Lelka, ředitel územního odboru HZS KHK.

Dne záchranářů se zúčastní Hasičský záchranný sbor KHK, Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba KHK, Sbor dobrovolných hasičů Trutnov HSM, Městská policie Trutnov, Horská služba ČR, Vyšší odborná škola zdravotnická a střední zdravotnická škola Trutnov, Báňská záchranná služba a BESIP.

Návštěvníci se dále mohou těšit na hry a soutěže pro děti, trenažér simulující náraz automobilu či brýle simulující opilost. V 10.00 a v 15.00 pak budou připraveny i dynamické ukázky, jako například záchrana osob z výšky, hašení vzníceného oleje na pánvi, zadržení pachatele a mnoho dalšího.

„Pro běžný život je fungování složek IZS i dalších organizací nezbytné a řada lidí si to ani neuvědomuje. Denně s nasazením riskují své životy. Jejich práce a odhodlání si nesmírně vážím a je jedině dobře, když se s jejich činností seznámí také široká veřejnost,“ dodává Ivan Adamec, starosta města Trutnova.