V absolutním pořadí se umístil na druhém místě za Stezkou v oblacích v Dolní Moravě. Ocenění jim přiřklo internetové hlasování veřejnosti, která vybírala z celkem 25 finalistů na webové stránce www.soutezdestinacze.cz. Každý mohl rozdělit deset hlasů mezi jednotlivé finalisty, nebo všechny hlasy přidělit jen jedinému z nich.

Do finále se v kategorii Fénix znovuzrozený projekt, kromě vítězného Kuksu, probojoval i Národní hřebčín Kladruby nad Labem, Centrum stavitelského dědictví a Knížecí pivovar Plasy, obnovená národní kulturní památka Klášter premonstrátů Teplá a Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou. Jedná se o památky, které prošly obnovou či rekonstrukcí a nyní znovu lákají návštěvníky.

Vyhlášení vítězů proběhlo na slavnostním večeru v Karlových Varech v rámci Fóra cestovního ruchu, které pořádá agentura CzechTourism. Cenu si převzal Martin Puš, ředitel obecně prospěšné společnosti Revitalizace Kuks a manažer destinace Filip Košťál. „Zúročilo se dlouholeté úsilí všech, kteří v Kuksu působí. Za úspěchem stojí nejen vlastní oprava památky, ale i systematická práce společnosti v oblasti marketingu. Výsledek soutěže a ocenění Kuksu u turistů nás velmi těší. Nespíme ale na vavřínech a pracujeme na dalších projektech. Nejdůležitějším z nich je obnova nedalekého Braunova Betléma," řekl k ocenění Košťál.

Barokní areál Kuks byl znovuotevřen po náročné rekonstrukci na jaře 2015. Díky evropským dotacím se obnovy za téměř tři čtvrtě miliardy dočkal nejen Hospital Kuks, ale i někdejší barokní lázně v Kuksu. V roce 2015 se Kuks stal skokanem roku a byl sedmou nejnavštěvovanější památkou ve správě NPÚ. Také letošní návštěvnická čísla ukazují už nyní, že o památku je zájem i nadále.