Lanová dráha na Žalý je v provozu v září o víkendech a svátku 28. září. Pokladna je přemístěna do budovy dolní stanice lanovky, odjezd na Žalý je každou celou hodinu. Provozní doba lanovky je od 9 do 17 hodin.

Ve SkiResortu Černá hora - Pec ve východních Krkonoších jsou v září denně v provozu kabinková lanovka na Černou horu a sedačková lanovka Portášky ve Velké Úpě. Návštěvníci můžou denně zavítat také na interaktivní hřiště Herní krajinu Pecka u horní stanice lanovky Portášky. Sedačková lanovka Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou je v září v provozu o víkendech a svátcích. U horní stanice lanovky Hnědý vrch je možné navštívit nejvyšší krkonošskou rozhlednu.

V neděli 20. září se bude konat na Černé hoře rodinný den. Na děti čekají hry v Dětském parku Kabinka a soutěže na longboardech, balančních deskách, kladinách nebo šlapacích kárách. O pořádnou podívanou se postarají akrobati, ale také borci z Bike O´clock, kteří vystupovali v soutěži Československo má talent. Ukáží skoky, dropy i parádičky na freestylových kolech. V rámci exhibice se vůbec poprvé v historii pokusí přejet na kole retenční nádrž na slacklině.

Slackline je moderní provazochodectví, kde se na rozdíl od toho klasického nechodí po ocelovém laně s tyčí v rukou, ale po volném popruhu a rovnováha se udržuje pouze vlastním tělem.

Dospělí si mohou vyzkoušet lyžařský trenažér i závody na elektrokolech a koloběžkách. Soutěžit se bude o skipasy a hodnotné ceny od výrobce kol Qayron, výrobce sportovního vybavení Salomon. V neděli 20. září otevře SkiResort na Černé hoře také oblíbené výtvarné dílny. Na centrálním parkovišti u dolní stanice lanovky v Janských Lázních bude možné po celý den otestovat nové vozy od Ford Auto Trutnov.