Městský fotbalový klub Trutnov si v minulosti pozval například zpěváky Richard Krajča, Kamilu Nývltovou či Mariana Vojtka. Do programu zařadil i taneční vystoupení známého dua Jitka Schneiderová & Marek Dědík z televizního Star Dance. Moderátorem byl sportovní redaktor České televize Vojtěch Bernatský. „Moderátor je padesát procent úspěchu. A samozřejmě nesmí chybět kvalitní hudba,“ uvedl manažer klubu Jiří Ticháček.

Letos mají fotbalisté jako hlavní hosty ikonu slovenské hudební scény Pavla Haberu, českou zpěvačku Terezu Maškovou a moderátorem bude Jakub Kohák. „Do půlnoci se plesá, od půlnocí paří. Každá věková kategorie si na plese najde své, necílíme jen na jednu skupinu lidí,“ vysvětlil Ticháček.

Plesový kalendář Trutnova
26.1. Ples Obchodní akademie
1.2. Ples fotbalového MFK 
2.2. Ples atletů
16.2. Reprezentační ples Trutnova 22.2. Ples Gymnázia Trutnov 23.2. Ples Zdravotnické školy
1.3. Ples Střední prům. školy 
2.3. Ples Gymnázia absolventský
15.3. Ples Střední prům. školy 
16.3. Ples Zákl. školy kpt. Jaroše
30.3. Ples České lesnické akademie
30.3. Country bál se Star Westem

Rovněž na reprezentačním plese města se střídají umělci známí z televize. Moon Dance Orchestra Martina Kumžáka se zpěvačkou Dashou či orchestr Václava Hybše se v Uffu staly nejslavnějšími plesovými formacemi, které zahrály k poslechu i tanci. „Vždy se snažíme o atraktivní a vysoce kvalitní program. Lidé oceňují, když jim hrají známí a špičkoví muzikanti, lépe pak tančí. A v Trutnově se tančí všeobecně velmi dobře! Proto vždy zveme jeden super kvalitní orchestr,“ prohlásil ředitel Uffa Libor Kasík. A opět klíčový je post moderátora. Před lety zaujal Leoš Mareš, letos má večerem provázet herec Roman Vojtek.

Kvalitě programu odpovídají i ceny vstupenek. Na ples města stojí 490 korun, na fotbalový dokonce 600. Zájem je přesto obrovský. „Máme vyprodáno ještě dřív, než začneme prodávat. Klidně bychom prodali dvakrát tolik lístků,“ sdělil Ticháček. Kapacita společenského centra je pro plesy stanovena na zhruba 450 lidí.

Kromě vstupného lidé utratí za večer několik stovek za občerstvení, například dvojka bílého stojí kolem padesátky. Plesové šaty se dají půjčit v průměru od 2 do 6 tisíc korun. Na plese fotbalistů se utrácí hodně i za tombolu. Hlavní cenou je televizor.

Království sněhu. Česká Poštovna Anežka na Sněžce je zasypaná sněhem. Zaměstnancům trvalo několik hodin, než se vůbec prokopali ke vstupním dveřím. Postupně jim pomáhají dobrovolníci, stejně jako v pátek Tomáš Řezníček z Lázní Bohdaneč a Kateřina.
Z Poštovny na Sněžce je iglú, cestou dolů zabloudil i její provozní