Amálka, Žofinka a Viktorka Hráčkovy se narodily předčasně s porodní váhou dohromady okolo 1, 5 kila a svůj život si doslova vybojovaly. Všem třem ale zůstaly zdravotní následky v podobě dětské mozkové obrny. Cílem výstupu na Sněžku, který se uskutečnil na konci května, bylo vybrat čtvrt milionu korun na neurorehabilitace pro trojčátka a další peníze pro ostatní handicapované děti.

Akci organizoval nadační fond KlaPeto, v jehož čele stojí Kateřina Klasnová a hendikepovaný sportovec s amputovanou nohou Jaroslav Petrouš. Zúčastnily se jí stovky lidí včetně trojčat, která rodiče nesli v krosnách, a rodin s hendikepovanými dětmí, jimž KlaPeto už v minulosti pomohlo.

Všichni se však museli potýkat nepříznivými povětrnostními podmínkami. "Výšlap se jako vždy konal tou nejtěžší cestou přes Obří důl. Byl to pro mě z hlediska počasí určitě nejnáročnější výstup. Foukal silný vítr, padala omrzlice, a pak hustě sněžilo. V takovém počasí není pro nás bez nohy snadné udržet balanc. Přesto se mnou letos šel rekordní počet amputářů,“ popsal Jaroslav Petrouš. "Je úžasné, že to nikdo nevzdal. Největšími hrdinkami byla trojčátka, která jejich rodiče vynesli v tom nejhorším počasí v krosnách na zádech za neuvěřitelné necelé dvě hodiny,“ podotkla Kateřina Klasnová

Za uplynulých osm ročníků se podařilo nadačnímu fondu KlaPeto vybrat více než osm milionů korun. Sto procent výtěžku z veřejné sbírky jde vždy na pomoc dětem. Přispívat mohou lidé i nadále na transparentní účet číslo: 2001375049/2010. „Peníze se budou rozdělovat během podzimní slavnostní benefice. Už nyní zveme všechny na další, tentokrát jubilejní, desátý charitativní výstup na Sněžku v sobotu 28. května 2022,“ dodali zástupci fondu. (vit)