Sobotní koncert hudebního tělesa, složeného z šedesáti převážně místních muzikantů, se uskuteční v Uffu a podle všeho bude mimořádným zápisem do historie města. „Trutnov nikdy neměl symfonický orchestr v takovém rozsahu. Takže to bude výjimečná událost. Diváci zažijí něco, co vzešlo z místní půdy, připravovalo se přímo pro Trutnov a secvičovalo se tady v Trutnově. A hlavně už se to možná nebude nikdy opakovat,“ uvedl muzikant Lukáš Červený.

Právě v jeho hlavě vznikl před dvěma lety nápad na výjimečný hudební počin. Večer totiž bude tak trochu jiným absolventským koncertem trutnovské umělecké školy. „Někteří lidé reagují na podobné koncerty stylem „jo, to jsou ti šmidlálisti“. Ukážeme, že to tak není!“ zdůraznil.

v Uffu zazní skladby:*T. Korbel: Symfonie B dur - I. Andante - Allegro con spirito
*A. Glazunov: Houslový koncert a moll, op. 82 - Moderato - Andante sostenuto - Più animato – Allegro
*P. I. Čajkovskij: Klavírní koncert č. 1 - b moll, op. 23 - I. Andante non troppo e molto maestoso - Allegro con spirito
*L. Červený: Stvoření světa

Lukáš Červený je dramaturgem a scénáristou hudební lahůdky, zároveň bude i klíčovým hráčem na klavír a housle. V Uffu zazní například Čajkovského klavírní koncert, houslový koncert od Glazunova, dále Červeného Stvoření světa a čtvrtá Symfonie B dur dirigenta Tomáše Korbela, který bude celému orchestru šéfovat.

„Chci ukázat, že to naše hraní je kumšt, že je to stejně cool jako hrát popové pecky na pódiu na fesťáku. Úplně stejné kouzlo totiž má, když sedíte ve velkém kulturním sále, před stovkami lidí a předáváte radost z hraní. Věřím, že přijdou mladí, staří, prostě všichni. A budu rád, když je to osloví,“ prohlásil Červený v rozhovoru pro časopis Uffoskop.

Prozradil v něm také, jaké by si přál v sobotu v Uffu publikum. „Hrajeme pro sebe, pro radost a pro lidi. Věřím, že přijdou mladí i staří, prostě všichni a že je nezklameme,“ dodal. Koncert začíná v 18 hodin.