Největší akcí je 3. ročník automobilových závodů Rallye Krkonoše Trutnov, které začínají v sobotu v 9 hodin. Trasa závodu a místa pro diváky budou řádně označena. V celé délce tratě dojde k dopravním omezením. „Jedná se zejména o město Trutnov a obce Starý a Nový Rokytník, Mladé a Staré Buky, Vlčice, Pilníkov, Voletiny a Dolní a Horní Žďár,“ poznamenal tiskový mluvčí trutnovské policie Jiří Prouza.

V Janských Lázních se v sobotu představí sportovci při Běhu na Černou horu. Krátce po 13. hodině dojde přibližně ke čtvrthodinovému zastavení dopravy na silnici č. 297 v úseku od křižovatky U břízy v Janských Lázních až k Hoffmanovým boudám. „Chceme zajistit bezpečnost závodníků vybíhajících z náměstí v Janských Lázních, kdy trasa závodu vede zhruba dva kilometry po silnici číslo 297,“ podotkl Prouza.

Neméně zajímavý bude 15. ročník akce „Lidová řemesla – Kohoutov 2009“, která se koná také v sobotu 8. srpna. Od 7 do 20 hodin bude uzavřena silnice procházející obcí. „Na to navazuje uzavření křižovatky silnic z Choustníkova Hradiště a Hajnice. Objízdná trasa je přes Kocbeře a Hajnice-Horní Žďár,“ popsal situaci tiskový mluvčí.

Zajímavé dva dny čekají na návštěvníky Vrchlabí, kde se v sobotu a v neděli konají Krkonošské pivní slavnosti a pouť u kostela. Očekává se až pět tisíc návštěvníků. Nově bude vybudováno druhé pódium na parkovací ploše za Zámeckou konírnou v ulici Zámecká a na Náměstí Míru budou u kostela pouťové atrakce. „Uzavřeno bude náměstí T. G. Masaryka, ulice Krkonošská a na Náměstí Míru bude upravena nejvyšší povolená rychlost na 30 km/h. Provoz podzemních garáží pod IT centrem přerušen nebude,“ dodal Jiří Prouza.