Pořadatelsky akci zajistil rybářský kroužek Eldorádo při ZŠ Mládežnická Trutnov pod záštitou města a ve spolupráci s Českým rybářským svazem VČÚS Hradec Králové. Devět družstev po šesti závodnících se nejprve poměřilo v teoretických znalostech v místní restauraci Severka, dále v rybolovných technikách na hřišti ve Starých Bukách a ve dvoukolovém rybolovu na rybníce.

Účastníci tam museli nalovit co největší hmotnost ryb. Na udicích vytahovali z vody u Severky kapry, plotice, cejny, perlíny a líny a dávali je do ekovezírků. „Ten, kdo chytil štiku nebo candáta, musel je pustit do rybníka. Jejich váha se nepočítala. Velké ryby by pobyt ve vezírcích nepřežily, a tak jsme je nechtěli ohrozit,“ vysvětlil za pořadatele Josef Morávek. To, že byla trutnovská organizace vybrána jako pořadatel, si cení. „I když nemáme ambice na nějaká čelní umístění, určitě pro nás bude soutěž velkou zkušeností.

Lidem se na Severce líbí a někteří mají za sebou opravdu velké rybářské úspěchy,“ dodal Josef Morávek. Účast byla skutečně ze všech koutů kraje. Rybník obléhali například rybáři z Opočna, Vysokého Mýta, Hradce Králové, Králík, Kopidlna, Běstvin. Prvenství si nakonec vybojovalo družstvo z Třebechovic pod Orebem, Opočno bylo druhé a bronz získalo Vysoké Mýto.

Trutnovští se umístili jako devátí. Prvenství v kategorii jednotlivců si z Dolců odvezli za žákyně Kateřina Plodrová z Hradce Králové, za dorostence Jindřich Novák z Vysokého Mýta a za žáky Jan Janík rovněž z Vysokého Mýta.