Obavy z toho, že se od vlakového nádraží povlečete s těžkými lyžemi a batohem na zádech dlouhou cestu, jsou zbytečné. V rámci projektu ČD Ski navázaly České dráhy v každém pohoří spolupráci alespoň s jedním provozovatelem skiareálu. Pokud tedy vlak nedoveze lyžaře až ke sjezdovkám, dopraví je od nádraží skibusy.

Lyžařský areál Ski Pec v Peci pod Sněžkou patří k největším v Krkonoších a pyšní se nejdelším a nejlepším osvětleným svahem u nás – sjezdovkou Javor.
Ve skiareálu je lyžařům k dispozici čtyřsedačková lanovka, devět vleků a přibližně 10,5 km sjezdových tratí různých obtížností. Vyznavači snowboardingu si přijdou na své ve velkém funparku.

Lyžaři z Hradce Králové mohou o víkendech vyrazit do areálu Ski Pec například spěšným vlakem s odjezdem z královéhradeckého hlavního nádraží v 7 hodin. Do Trutnova hl. n. přijede v 8.21 hodin. Návazný skibus odjíždí od hlavního nádraží v Trutnově v 8.21 hodin a do areálu Ski Pec dorazí v 9.10 hodin.
Pro cestu zpět lze využít skibus s odjezdem v 15.50 hodin. Ze stanice Trutnov hl. n. odjíždí v 16.40 hodin rychlík, který do Hradce Králové hl. n. doveze cestující v 17.55 hodin.

Návazné skibusy jezdí od 9. ledna do 28. března 2010 v sobotu a neděli. Více informací: www.cd.cz!