Oznámil to ředitel královédvorské zoologické zahrady a senátor Přemysl Rabas. „Tibet je nazýván střechou světa, a tak jsem si řekl, že tibetská vlajka se musí objevit i na střeše republiky,“ vysvětlil vznik akce.

Účastníci výstupu se sejdou v sobotu 9. března v poledne před infocentrem Veselý výlet v Peci pod Sněžkou. Cesta přes Růžohorky a Růžovou horu by jim neměla zabrat více než dvě a půl hodiny. „Na prošlapané trase k vrcholu leží hodně sněhu, dobré boty jsou nutností. Ve vrcholové části musíme počítat i se silným větrem a mrazem,“ upřesnil spoluorganizátor akce Pavel Klimeš z informačního centra Veselý výlet. Kdo si netroufne na výstup, může svou tibetskou vlajku vyvézt lanovkou.

Senátor a ředitel dvorské zoo Přemysl Rabas a tibetský duchovní vůdce Dalajláma.

Výstup organizují senátor a předseda senátní Skupiny přátel Tibetu Přemysl Rabas, krkonošské informační centrum Veselý výlet a organizace Češi Tibet podporují.

Akci podporují ředitel Správy Krkonošského národního Robin Böhnisch, senátor za kraj pod Sněžkou a předseda svazku měst a obcí Krkonoš Jan Sobotka, starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek, starosta Malé Úpy Karel Engliš a pro-tibetské organizace Potala a Lungta. (pac, tz)