Akci Na Sněžku pro Tomáška absolvovalo 24 borců s amputovanou končetinou, kteří se statečně poprali s náročnými podmínkami. "I přes nepřízeň počasí to bylo opět naprosto úžasné! Sněžka byla podesáté zdolána a tentokrát poprvé i dolů až na Růžohorky. Účast amputářů byla rekordní. Všichni se dokázali dostat v pořádku dolů," uvedl autor projektu Jaroslav Petrouš, handicapovaný atlet a mnohonásobný mistr České republiky v hodu diskem, oštěpem a koulí, který stojí v čele Nadačního fondu KlaPeto společně s Kateřinou Klasnovou.

"Zatím se podařilo vybrat přes 1,2 milionu korun, ale jedeme dál až do října! Děkuji všem, že nám pomáhají pomáhat," dodal Petrouš.

Za deset ročníků se Nadačnímu fondu KlaPeto podařilo vybrat více než deset milionů korun, které pomohly desítkám těžce zdravotně postižených dětí. "Desátý ročník byl opět nezapomenutelný zážitek. Nejen kvůli tomu, že na vrcholu Sněžky byly dva pod nulou, chvílemi silně sněžilo a vítr dosahoval rychlosti 70 kilometrů za hodinu. I přes nepřízeň počasí a navzdory tomu, že nejezdila lanovka, se sešlo v Peci strašně moc lidí," doplnila Kateřina Klasnová.

Sobotní charitativní výstup na Sněžku věnovali organizátoři Tomáškovi Fialovi. Ten se narodil v prosinci 2019 jako zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu, že jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se dvou let.

Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo přesvědčit pojišťovnu, aby synovi proplatila lék, díky kterému dostal druhou šanci. "My chceme dát Tomáškovi šanci, aby se postavil na vlastní nohy. Proto se stal tváří desátého ročníku právě velký bojovník Tomášek," vysvětlili zakladatelé Nadačního fondu KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.

"Chceme pro něj sehnat peníze na speciální cvičení neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovny, ale díky kterým se může Tomášek zvednout z vozíčku a začít chodit. Peníze pomohou jako tradičně také desítkám dalších handicapovaných dětí," upřesnili Klasnová a Petrouš.

"Jsem hrdý, že každý rok s námi jde na nejvyšší českou horu více lidí, ať už zdravých nebo handicapovaných. V sobotu jsme zaznamenali v Peci pod Sněžkou rekordní účast amputářů, bylo jich 24," potěšilo Jaroslava Petrouše. Právě on je autorem myšlenky charitativního výstupu na Sněžku. Poprvé pokořil Sněžku v květnu před deseti lety, necelé dva roky po vlastní nadkolenní amputaci.

Malého Tomáška a další handicapované děti lze podpořit příspěvkem na transparentní sbírkový účet Nadačního fondu KlaPeto 2001375049/2010 nebo zakoupením benefičního trika od partnera projektu společnosti Malfini s obrázkem od známého malíře a kreslíře Karla Jerie. "Nadační fond KlaPeto garantuje, že vybrané peníze do poslední koruny pomáhají handicapovaným dětem. Ani halíř u nás nejde na režii," zdůraznila Kateřina Klasnová.