Akce Nadačního fondu KlaPeto, se uskuteční v sobotu 27. května v Peci pod Sněžkou.

Pavlínka v sedmi měsících onemocněla zákeřným meningokokem. Boj o život vyhrála, ale nemoc postihla mozek i zrak a Pavlínce musela být amputována pravá nožička nad kolenem.

Nadační fond KlaPeto organizuje již pátý ročník úspěšné charitativní akce. Autorem projektu je handicapovaný atlet, mistr ČR v hodu diskem a oštěpem, Jaroslav Petrouš. „Necelé dva roky po amputaci levé nohy nad kolenem jsem se rozhodl vyjít na nejvyšší českou horu. Poprvé to bylo pro malou Simonku, která přišla o nožičku kvůli onkologickému onemocnění. Z bláznivého nápadu se zrodila tradiční charitativní akce, která rok od roku láká více lidí, a hlavně se nám každý rok daří vybrat více peněz pro handicapované děti," řekl Petrouš.

Výstup na Sněžku se uskuteční opět poslední květnovou sobotu v devět hodin v Peci pod Sněžkou.

Na Sněžku se vždy jde pro jedno konkrétní dítě, ale vybrané peníze pomáhají i dalším těžce zdravotně postiženým dětem. Loni se vybralo neuvěřitelných 863 tisíc pro celkem šestnáct dětí. „Letos doufáme, že společně dosáhneme na magický milion. Žádostí o pomoc už nyní evidujeme tři desítky. Pomáháme dětem napříč handicapy, peníze jsou použity obvykle na rehabilitační pobyty a kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovny," vysvětlila spoluzakladatelka fondu Kateřina Klasnová.

Výstup na Sněžku bude opět spojen s dětským dnem a řadou atrakcí na centrálním parkovišti v Peci pod Sněžkou. Akce se mohou zúčastnit všichni, včetně handicapovaných.

I letos jsou vyrobena speciální benefiční trička s logem „Na Sněžku pro Pavlínku", která jsou k zakoupení na www.klapeto.eu. Koupí trička v hodnotě 200 korun můžete tento den využít lanovku na Sněžku a zpět zdarma. Lidé mohou přispět i na transparentní účet 2200692979/2010.

„Každá vybraná koruna jde na pomoc dětem. Zakládáme si na tom, že peníze nepoužíváme na režii a všichni naši spolupracovníci jsou tak jako my dobrovolníci," svěřili se Klasnová s Petroušem.

(rf)