Společné sousedské zpívání koled pořádají od 14 hodin v bývalé faře v Horním Maršově. Hudební nástroje a zpěvníky jsou vítány.

Obdobná akce se koná i v Hostinném. Sraz při vánočním koledování pod podloubím u radnice je ve 14.30. „Budeme společně zpívat známé vánoční koledy za doprovodu piana (Monika Obermajerová) a kytary (Pavel Obermajer) a dalších hudebních hostů z řad veřejnosti. Texty budou k zapůjčení na místě. S sebou je dobré mít teplé oblečení, sváteční náladu a malý hrneček na svařáček, coby dárek pro každého zpívajícího," zvou pořadatelé.

Doladit správnou vánoční atmosféru prostřednictvím klasických vánočních koled v podání sopranistky Jany Štěrbové bude možné v Harrachově. Koncert se koná od 14 hodin v kostele sv. Václava. Na varhany zpěvačku doprovodí Jana Jassmína a zazní skladby od Bacha, Mozarta, Ryby či Schuberta.

Vánoční koledy na čas po večeři chystá Koletova hornická hudba. Zahraje od 22. hodin na nádvoří Rychty. Skauti tu navíc budou rozdávat Betlémské světlo.

Štědrodenní program ale nemusí být spojený jen s koledami. Dělostřelecká tvrz Stachelberg mezi Trutnovem a Žacléřem je otevřená každý den od 24. do 31. prosince. „Organizujeme vždy jednu prohlídku se začátkem ve 13 hodin. Projdeme prostory muzea a podíváme se i do podzemí," informoval Pavel Holzknecht, předseda Občanského sdružení Stachelberg.