Zjišťují, jak majitelé dbají na zabezpečení svých objektů a zda případně nějaký z nich není narušen.

Myslet na zabezpečení svých nemovitostí, ať už jde právě o chatu či chalupu, nebo samozřejmě byt i rodinný dům, se určitě vyplatí. Předejdete nepříjemnému překvapení po návratu na chatu i domů. Podle statistik totiž vyplývá, že zloději do nemovitostí vnikají přes vstupní dveře, balkon nebo okny. Otevřená ventilace i mikroventilace může být pozvánka pro nezvaného návštěvníka, kterému v takovém případě postačí jen velmi krátký čas k překonání takto nezajištěných oken. Neuzamčené a pouze zabouchnuté dveře pak lze překonat do pěti sekund, proto je důležité jejich zamykání. 

Při odchodech či odjezdech z domova mějte stále na paměti pár základních pravidel:

Neupozorňujte nikdy na svou nepřítomnost na sociálních sítích a nechlubte se ve svém okolí odjezdem z domova.

Chraňte své cennosti a pocit osobního bezpečí. Nenechte si vloupáním pachatele narušit integritu Vašeho domova.

Nastavte si kontrolu nad svým domovem se sousedy, kteří Vám na něj dohlídnou, pravidelně vybírají poštovní schránku a zalévají květiny.

Zabezpečení a dohled velmi pomáhají. Ale nejdůležitější jsou opatření, která vás nic nestojí - nezapomínejte uzamknout všechny vstupy, zavírejte okna, klíče nenechávejte volně dostupné. Nevěřili byste, kolik lidí takto zlodějům i v dnešní době stále ještě svou nedbalostí napomáhá.

Pokud po návratu domů zjistíte, že se k vám někdo vloupal, nikdy nevstupujte sami dovnitř. Pachatel může být ještě na místě a Vy můžete znehodnotit případné stopy. Neprodleně proto volejte linku tísňového volání 158.

Odkaz na stránky Zabezpečte se: https://zabezpectese.cz/

Odkaz na aplikaci Zabezpečte se: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmail.hysek.jiri.zabezpecte_se&hl=en_US.