Novým ohniskem nákazy se stala Úpice, kde se ve velkém objevil koronavirus v Senior domě Beránek. Nakazilo se tam třicet lidí. Covid-19 se vyskytl také v úpických školách. V základní škole Bratří Čapků je sedm případů, v ZŠ Úpice-Lány jeden případ. Ve středu v 15 hodin zasedne Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje kvůli šíření koronoviru v Úpici.

Ve Vrchlabí je v karanténě prvoligový hokejový tým, nakažených je šest hráčů. Klub kvůli tomu nestihne víkendový start sezony. Testy pokračují. Vedení klubu očekává, že s ohledem na příznaky onemocnění bude mít pozitivní testy celkem jedenáct hokejistů. "V pondělí jsme měli jednoho hráče s onemocněním covid-19, ve středu víme o šesti, podle příznaků předpokládáme, že počet onemocnění naroste k jedenácti," řekl Deníku manažer hokejistů Vrchlabí Jiří Jakubec.

V úpické základní škole Bratří Čapků je šest pozitivních případů v deváté třídě, která je od pondělí v karanténě. "Bohužel, pozitivní je i jejich třídní učitelka. Také ona je od pondělí v karanténě. Vzhledem k tomu musí do karantény další čtyři třídy, a to již od středy 9. září. Pro žáky zmíněných tříd bude zavedena distanční výuka," oznámil ředitel úpické základní školy Bratří Čapků Martin Zakouřil. "Testování u žáků deváté třídy pokračuje. Nyní se budou testovat také žáci tříd, které jsou preventivně v karanténě," doplnil.

"Prostory, kde se vyskytovala 9. A, byly již pečlivě vydezinfikovány. Zavedli jsme také mnoho dalších opatření, dokonce i nad hranicí požadavků hygieny, například nošení roušek. Současná situace není jednoduchá v celé Úpici. Počet případů zřejmě ještě asi poroste. Zbývá tedy jen doufat, že se šíření koronaviru těmito opatřeními podaří dostat pod kontrolu a že už nám začnou přicházet jen ty dobré zprávy," dodal Zakouřil.

V další úpické základní škole ZŠ Lány je v karanténě jedna třída páťáků a dvě učitelky. "Ve čtvrtek bychom měli mít kompletní výsledky. Pokud bude vše v pořádku, ve středu 16. září by se měli vrátit do školy," řekl ředitel ZŠ Úpice-Lány Petr Kalousek.

"Vzhledem k momentální neutěšené epidemiologické situaci v našem městě a v souvislosti se skutečností, že byl už jeden žák pozitivně testován na covid-19, jsem nařídil povinné nošení roušek ve všech společných prostorách školy zaměstnancům, žákům i případným návštěvníkům. O nošení roušek ve třídě či družině rozhodne příslušný pedagog," uvedl Kalousek.

Výskyt covidu-19 zaznamenalo také trutnovské gymnázium.

Koronavirus se objevil také u prvoligových hokejistů HC Stadion Vrchlabí. Jsou v karanténě. Nestihnou kvůli tomu víkendový start Chance ligy. "První tři kola (HC ZUBR Přerov, Valašský hokejový klub, HC AZ Havířov 2010) nebudeme schopni odehrát. Předpokládáme, že budeme schopni se do soutěže zapojit nejdříve ve středu 23. září, ale je to zatím pouze předběžný odhad," řekl sportovní manažer HC Stadion Vrchlabí Jiří Jakubec a upřesnil situaci: "Hráči a realizační tým jsou testováni. Od úterního dopoledne máme první potvrzené pozitivní nálezy s tím, že příznaky má také několik dalších členů A týmu."