Nablýskaná fára všech možných značek od luxusních audi přes fabie až po vyšperkované škodovky 120 se sjela o víkendu do dvorany Amerika.
Třebechovický tuning klub uspořádal již druhý ročník srazu, na kterém se nakonec sjelo více než 120 aut. Mezi plechovými krasavci se našly také některé kuriozity, které by mnozí odsoudili spíš na vrakoviště.

Vyšperkované embéčko si zachovalo z původního hávu snad jen karoserii. A to ještě ne zcela. Pět pasažérů by se do něj však již nevešlo ani náhodou. Zadní sedadla vzala za své a nahradily je mohutné reproduktory.

„Je to úlet, ale to auto vypadá fakt dobře. Chtělo by to ještě nějaký kosmetický úpravy, ale jinak dobrý. Rozhodně tady bude originál,“ uvedl nadšeně jeden z návštěvníků, který si říká Matty.

Největší rozruch však vzbudil nablýskaný černý hummer. Kolem něj se točily desítky zvědavců. „Takový fáro bych jednou chtěl mít,“ linulo se z hloučku mladých kluků, kteří se skláněli u jednoho z obřích kol.

Pořadatelé si však připravili také mnoho soutěží. Boj se strhl o nejlépe upravený vůz, o nejhlasitější audiosystém, o nejhlasitější výfuk a nejlepší podsvícení auta.

„Těch, co se do klání přihlásili, bylo opravdu hodně. Na pobavení jsme také přichystali soutěže v hodu sudem do dálky nebo v pití půllitru piva na čas. Ti nejlepší borci to zvládali i za pět šest vteřin,“ doplnil jeden z organizátorů akce Michal Krpata.

Nejvíce nadšenců přijelo z okolí Hradce Králové, avšak odezva přišla i z Moravy. „Určitě nám volali, že by přijeli, ale jestli skutečně dorazili, nevím,“ dodal Krpata. Pro něj osobně je tuning obrovský koníček, který mu dává možnost z obyčejného sériového auta udělat naprostý originál. „Člověk se může odlišit. Být jiný. Nejsložitější je na úpravu určitě motor. To už je umění. Proto se do toho už málokdo pouští. Nyní se upravují auta spíše co se týče vzhledu,“ doplnil.