Dopoledne se na královédvorském náměstí představily místní organizace a spolky. Hlavně děti se vyřádily v koutku Mateřského centra Žirafa, Dům dětí a mládeže Jednička zase připravil malování na obličej. Nechyběli ani skauti, chovatelé nebo zahrádkáři.

V Rudníku zahájila slavnosti dechová hudba Jilemničanka, pak přijel Hannibal z Valdštejna se svou družinou a zábava pokračovala dál i díky výborné hudbě.

Několik stovek lidí si našlo cestu do Radvanic, kde se konal 1. ročník Svatováclavské pouti. V programu nechyběla šermířská, lukostřelecká nebo vrhačská vystoupení, zahrála středověká hudba Euphorica a k vidění byly i ukázky řemesel. Děti zhlédly loutkovou pohádku a zařádily si na obří skluzavce či trampolíně. Po skončení prohibice se nalévaly lihoviny s obsahem nad 20 procent alkoholu. „Sehnali jsme totiž alkohol vyrobený v roce 2011," uvedl za pořadatele z Pensionu Radvanice Roman Lindauer. Jak ale potvrdil, lidé příliš velký zájem o rum, fernet nebo becherovku neměli. „Myslím, že se ještě trochu bojí otravy," dodal