Kromě malé Lilienky, která se narodila bez obou ručiček v ramenou, získalo finanční příspěvek dalších čtrnáct handicapovaných dětí. Na slavnostním galavečeru v Praze jim zástupci NF předali symbolické šeky.

„Máme proto obrovskou radost, že se nám rok od roku daří získat více peněz. Loni jsme mohli obdarovat celkem deset rodin. Letos to už je s Lilienkou patnáct dětí, kterým jsme přispěli na rehabilitace či kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovny. Věříme, že příští ročník bude ještě úspěšnější a budeme moci udělat radost ještě více malým bojovníkům," řekla Deníku zakladatelka NF KlaPeto Kateřina Klasnová.

NA SNĚŽKU SE VYDALI TAKÉ VOZÍČKÁŘI

„Letos se ke mně při výstupu opět přidalo několik amputářů a dokonce vozíčkářů. Ti nejeli lanovkou, ale dostali se až na vrchol za pomoci svých rodin a dobrovolníků. A o tom celá akce je o překonávání bariér, ale také o přátelství a sounáležitosti," dodal druhý ze zakladatelů KlaPeto a zároveň autor charitativního výstupu na Sněžku, handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš.

Nadační fond přispěl dětem na rehabilitační pobyty, operaci Ulzibat, která zmírňuje bolest a zlepšuje hybné funkce, elektrický vozíček, benecykl či sportovní protézu.

Zážitek si rodiny odnesly i z podoby celé akce. Konala se na lodi Bohemian Rhapsody, která udělala krásný okruh po Vltavě od Čechova mostu až za Vyšehrad.

Akce se zúčastnilo okolo sto třiceti lidí a na všech bylo patrné dojetí. Zvláště když si některé děti s dětskou mozkovou obrnou či po léčbě rakoviny přišly samy po svých převzít šeky

. „Právě na tom je vidět, že má naše práce smysl. Některým dětem jsme přispěli na rehabilitace opakovaně. Nic se nevyrovná tomu vidět, jak jsou děti šťastné z pokroků, které se jim díky pravidelnému cvičení daří dělat," usmívali se Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.

Jubilejní, pátý ročník charitativního výstupu na Sněžku se bude konat v sobotu 27. května 2017.

(fr)