V rámci velké roadshow se dozvíte třeba o Geoparku v Českém ráji, o autobusovém terminálu v Turnově anebo o modernizovaných učebnách na SUPŠ a VOŠ v Turnově. A co mají všechny tyto stavby společného? Mohly změnit svou tvář díky evropským penězům.

Regionální operační program Severovýchod pomohl za dobu své existence zrealizovat na sedm stovek projektů, na něž je vyčleněno více než 18 miliard korun. Výsledky jsou vidět v každém koutě regionu. A protože ROP Severovýchod letos uzavírá svou hlavní kapitolu, je ten správný čas důkladně představit hvězdy Severovýchodu.

„Roadshow dorazí do dvaceti měst, od České Lípy až po Svitavy, abychom lidi během zábavného odpoledne seznámili s projekty v nejbližším okolí. Mnozí je znají a řadu z nich využívají," podotkla Silvie Špryňarová z Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod.

Který z projektů je ale NEJ? Vy sami rozhodněte a posuňte jej svými hlasy do velkého finále. Navíc budete moci vyhrát zajímavé ceny. A to hned dvakrát. Nejprve přímo na místě a poté, když se zúčastníte velkého finálového hlasování na webu www.hvezdyseverovychodu.cz. Ve hře je herní konzole, stan pro celou rodinu, koloběžka anebo vodě-odolná kamera.

(ntj)