Pro jeden z prvních ročníků nakoupí škola hromadně tablety, které si mohou žáci odkoupit za velice výhodné ceny a na splátky. „Využijeme našich zkušeností s předchozím projektem Notebook pro každého, kdy jsme nakoupili asi sto dvacet notebooků a tabletů, které žáci mohli využívat ve škole i doma," uvedl ředitel školy Petr Vojtěch.

Samozřejmě, kdo už tablet vlastní, může ve škole používat ten svůj. V těchto dnech se žáci společně s rodiči rozhodují, jak se do projektu zapojí.

Současně to bude znamenat pro studenty i přechod k jiné formě vyučování. „Žáci budou pod vedením učitelů s tablety pracovat přímo při výuce, všechny výukové materiály, tedy elektronická skripta, testy nebo sbírky úloh budou mít k dispozici na školním centrálním úložišti, kde k nim budou mít přístup i z domu," vysvětlil Vojtěch.

Jak dodal, v minulém roce se ukázalo, že studenti mají o moderní styl výuky zájem a preferují ho před klasickými „sešity". Aby se škola získala co nejvíce poznatků o novém způsobu výuky, bude pořádat pravidelná setkání se studenty i rodiči.

Škola chystá, stejně jako v minulém roce, slavnostní předání tabletů za účasti zástupců města a kraje.