Stávající asfaltová úprava byla provedena v 70. let minulého století a místy je už značně narušená. Chodcům tak může hrozit i úraz. Zásadnější revitalizace je proto nutná. „Čtvercová struktura náměstí zůstane zachována, ale asfaltové výplně nahradí žulové kostky,“ uvedl hostinský starosta Karel Klíma.
Součástí čtyřmilionové investice, kterou radnice financuje z vlastního rozpočtu, bude také instalace nového mobiliáře; laviček, stojanů na kola a odpadkových košů.

Práce začnou během léta, do konce letoška bude mít polovina náměstí novou zádlažbu. V příštím roce se pak dělníci pustí do zbývající části. „Cílem je, aby to bylo hotové do příští Porciunkule,“ doplnil starosta. Podle něj stavební práce, vzhledem k tomu, že se jedná pouze o povrchovou úpravu, zásadně nepoznamenají provoz v centru. Navíc budou probíhat postupně.

Jedním z cílů investice je v centru města, které si v současnosti připomíná 750 let od první písemné zmínky, také navrátit historický půvab. Bude i atraktivnější pro návštěvníky, a to nejen v době srpnové slavnosti, kdy se do Hostinného sjíždějí tisíce lidí z celého okolí. „Podíl cyklistů se v poslední době výrazně zvýšil, mnozí se zastavují na náměstí, a to by mělo být určitou vizitkou města,“ poznamenal Karel Klíma.