Policisté do včerejšího odpoledne zaznamenali v Krkonoších okolo desítky nehod, po kluzké vozovce přitom ujíždějí i zaparkovaná auta. 

Předpověď počasí na příští dny však potěší zejména milovníky zimních sportů a vlekaře. „Na horách očekáváme, že do neděle napadne 40 až 50 centimetrů sněhu,“ uvedl Jaroslav Tuček z královéhradecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Ještě dnes pak bude foukat silný vítr, který řádil už v noci na včerejšek. Lámal stromy a škodil například ve Svobodě nad Úpou. „Poruchu vysokého napětí jsme měli hlášenou ve Svobodě nad Úpou, kde stromy popadaly na dráty elektrického vedení,“ uvedla mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárka Beránková.

VÍTR S SEBOU ODNESL TRAMPOLÍNU
Hasiči pak museli zasahovat v Divci na Hradecku. „Profesionální jednotka z centrální stanice pomáhala v Nové ulici se zajištěním trampolíny. Ta vlivem silného větru majitelům uletěla, vyvracela plot a ohrožovala okolí,“ informovala mluvčí hasičů Martina Götzová

K silnému větru se dnes přidají na většině území přeháňky. „Na horách bude sněžení trvalejší a intenzivnější. Večer budou srážky postupně ubývat. Stále bude foukat vítr o rychlosti 4 až 8 metrů, v nárazech kolem patnácti metrů, v Krkonoších okolo 20 metrů za sekundu. Večer ale bude vítr slábnout. V pátek bude většinou oblačno, zpočátku pouze ojediněle přeháňky, ale postupně směrem od západu bude přibývat frontální oblačnost a odpoledne a večer přijde sněžení na celém území. Minima budou minus čtyři až minus sedm stupňů a maxima minus čtyři až minus jeden stupeň. Později odpoledne a večer se bude postupně oteplovat,“ sdělil Jaroslav Tuček.

Sobota bude zatažená a bude opět sněžit, v oblastech pod 600 metrů by mělo jít o srážky smíšené nebo dešťové.

NEDĚLE BUDE ZASNĚŽENÁ
Sobota přinese zataženou oblohu se sněžením, v průběhu dne potom přechodně v oblastech pod 600 metrů budou srážky smíšené nebo dešťové. Neděle bude ve znamení sněhových přeháněk.

V úterý meteorologové očekávají už méně srážek, ještě ráno by měly být sněhové, odpoledne bude padat v nížinách déšť se sněhem a vítr zesílí na čtyři až osm metrů za sekundu. Ve čtvrtek se srážky objeví už jen ojediněle. A pokud ano, pak budou zcela jistě sněhové.