Mládě je samice, narodila se už 24. července. V rozsáhlém výběhu se ji ale dosud nepovedlo vyfotografovat. Matkou je samice Grnda, která se narodila před 7 lety ve Dvoře Králové. Otcem je dvaadvacetiletý býk Charel. „Charel má poměrně klidnou a vlídnou povahu, což zejména u samců tohoto druhu není zcela běžné, přesto je třeba mít se i před ním na pozoru,“ upozorňuje Monika Darvašová.

„Safari park patří k velmocem v chovu. Dosud se tu narodilo na šedesát mláďat a současné desetičlenné stádo je po francouzském Sigeanu druhé největší ve světových zoo sdružených v databázi ZIMS. Ty chovají ani ne sto čtyřicet buvolů pralesních," informuje mluvčí safari parku Michal Šťastný.

Narodilo se mládě kriticky ohroženého osla somálského. V přírodě jich zbývá méně než v zoologických zahradách
Safari Park: Narodilo se tu mládě kriticky ohroženého osla somálského

Mladá samice bez problémů následuje stádo, pije od matky a s oblibou jako ostatní členové skupiny také plave v rozsáhlém rybníku Afrického safari Josefa Vágnera. „Vynikající šanci pozorovat tento mimořádný přírůstek nabízí Večerní safari. Tou dobou jsou buvoli pralesní nejvíc aktivní a vycházejí přes močál a silnici daleko do svahu ke krmelci. Jízdy vyrážejí každý den od osmi nebo devíti hodin, jízdenky je možné rezervovat online, případně zakoupit před odjezdem na pokladně," zve k návštěvě a k zajímavému pozorování Michal Šťastný.