V plánu je čtrnáct celovečerních snímků, mezi nimi například i legendární Limonádový Joe, Ostře sledované vlaky nebo Hoří, má panenko. „Opravené a certifikované 35 milimetrové promítačky budou od května do září servírovat filmovým milovníkům ty z nejlepších českých a československých titulů domácí kinematografie. Bude se na co těšit,“ oznámil provozovatel městského areálu Roman Dorňák.

Přírodní amfiteátr bude přes léto žít i dalšími akcemi. V plánu jsou například červnový festival Kávy a jazzu, červencová přehlídka extrémní muziky z celého světa Obscene Extreme a srpnový Artu Kus festival. "Jedná se o nevšední formát festivalu, který se zaměřuje nejen na hudbu, ale i výtvarné umění, divadlo, vizuál a tvůrčího ducha vůbec. Půjde o největší vlastní produkční akci Bojiště," upozornil Dorňák.

Kultury je v plánu víc, než v předchozích letech. Bojiště se kvůli tomu postupně obnovuje. Už loni vyrostly nové ploty u backstage, nově vymalované jsou prostory v budovách a kancelářích, opravené jsou podlahy a vznikla i nová zídka u vinárny. „Máme tu nový rozvaděč, takže bude v areálu větší příkon elektrické energie. Ještě nyní se bude dělat vsakovačka v jídelní části areálu a nová silnice do backstage. Slíbené nové lavičky ale budou až na konci srpna, protože by jejich výměna narušila plánovanou produkci,“ upřesnil Roman Dorňák.