Cvičení na náměstí v Miletíně sledovaly stovky lidí. V autobusu převráceném na bok se nacházelo 12 osob (z toho dva mrtví) a v osobním vozidle čtyři lidé (také dva mrtví). Křik, umělá krev a blikající majáky vytvářely atmosféru skutečné tragédie.

„Vše probíhá jako doopravdy, nejdříve je na číslo 112 nahlášena nehoda a všechny jednotky vyrážejí do akce,“ vysvětlila tisková mluvčí Hasičského záchranného systému Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Brzy po telefonátu začaly na místo dorážet jednotky, jako první byli namístě hasiči a hned po nich záchranáři ze širokého okolí. Ti měli za úkol označit jednotlivé raněné páskou, jejíž barva vypovídá o vážnosti zranění a zároveň o pořadí, v jakém jim bude poskytnuta pomoc. Černou pásku dostanou ti, kteří mají malou šanci na přežití a záchranáři se jimi začnou zabývat naposledy.

Hasiči se do autobusu dostali zadním sklem a raněné předávali zdravotníkům, další jednotka oddělila střechu osobního auta a ošetřovala raněné v něm. U všeho asistovala policie, která uzavřela celé náměstí a v okolí odkláněla dopravu.

Vše fungovalo jako na drátkách, a tak byli do 45 minut všichni ranění v péči lékařů.