„Pravděpodobnou příčinou nehody byla srážka dvou cyklistů, kteří sjížděli ve skupině po silnici směrem k Výrovce. Jeden z cyklistů se při pádu dostal mimo silnici a spadl několik metrů po svahu směrem do Modrého dolu." Popsal situaci jeden ze záchranářů HS a dodal: „Při našem příjezdu byli oba cyklisté při vědomí, jeden z nich měl tržná poranění v oblasti hlavy a projevy charakteristické pro komoci, druhý si stěžoval na bolesti v dolní části zad a boku.“

Záchranáři při zásahu přistupovali k oběma postiženým jako k podchlazeným. „I když je léto momentální teplota se v horských partiích v podvečer pohybovala okolo tří stupňů a vzhledem k časové prodlevě způsobené vzdáleností od stanice HS jsme oběma poraněným poskytli na místě tepelný komfort a ve spolupráci se záchranáři ZZS KHK ošetřili jejich zranění. Výjezdové skupiny ZZS KHK si následně oba pacienty odvezly do zdravotnického zařízení k dalším vyšetřením.“ Uvedl k celé události druhý ze zasahujících záchranářů HS z Pece pod Sněžkou.

Horská služba upozorňuje návštěvníky, aby se bez ohledu na datum v kalendáři, věnovali přípravě na horskou túru a zvolili vhodné a dostatečné oblečení, dobře si túru naplánovali a počítali s poklesem teplot v podvečerních hodinách.