"Lidé ukázali, že je zajímá cesta, jakou Havlovice v příštích letech půjdou. Také volební účast nad 70 procent je toho důkazem. Je to opravdu vysoké číslo a moc si ho cením," řekl v neděli Pavel Dvořáček, jehož mandát se na konci nového volebního období protáhne na neuvěřitelných 32 let. "Lidé měli letos opravdu velký výběr. 45 kandidátů v Havlovicích nikdy do voleb nezasáhlo. Věřím, že si voliči vybrali dobře," dodal spokojený starosta.

Přiznal přitom, že před volbami byl nervózní. "Byl jsem napjatý. Myslím, že nikomu z nás nejde o nějaké koryto, ale není mi prostě jedno, kdo vesnici povede. Jsem rád, že lidé ocenili práci, kterou jsme v Havlovicích za čtyři roky udělali," okomentoval výsledek Pavel Dvořáček.

Sdružení nezávislých kandidátů, jehož byl lídrem, získalo ve volbách více než 56 procent hlasů a devět mandátů. Sdružení Rovnováha má čtyři mandáty, Havlováci získali dvě místa v zastupitelstvu.
Obec během příštích let čekají podstatné investice. Jednou z největších bude zřejmě oprava centrálního betonového mostu. V Havlovicích již také intenzivně pracují na dokončení projektové dokumentace k vybudování cyklostezky z Úpice. "Připravujeme také opravy místních komunikací a další věci. Nebudou to lehké záležitosti, ale věřím, že obci zase pomohou k prosperitě," věří úspěšný starosta.