Tito slavní a úspěšní vrchlabští rodáci ozdobí vyhlášení Sportovce města Vrchlabí, které se uskuteční dnes od 18 hodin v sále místního Kulturního domu Střelnice.

Během slavnostního večera, kterým bude provázet moderátor a organizátor akce Petr Ticháček, budou vyhlášeny úspěšné osobnosti hned ve čtyřech kategoriích – sportovec, družstvo, trenér a master. Součástí dramaturgie bude mimo jiné promítnutí unikátního videa mapujícího nejen historické milníky a úspěchy sportovců ve Vrchlabí, ale i současnou podobu sportu ve městě. Interaktivně pozdraví všechny přítomné i další úspěšná sportovkyně s vrchlabskými kořeny, rychlobruslařka Karolína Erbanová.

V závěru večera proběhne dražba cyklistického dresu z Tour de France na podporu vrchlabské hendikepované sportovkyně Kateřiny Šimonkové. Ocenění sportovci obdrží vedle čestného ocenění a diplomu i unikátní seříznutý „labáček" s připevněnou pamětní cedulkou. V doprovodném programu nebude chybět možnost pořídit si originální fotografii z fotobedny s oblíbeným sportovcem, vystoupení Milana Bendy, mistra světa ve footbagu, předtančení Tanečního studia Oliver nebo gymnastická exhibice mladých vrchlabských talentů. Vstup na slavnostní večer je zdarma.

„Jsme rádi, že tradice sportu ve Vrchlabí žije a rodí se zde noví a noví zapálení sportovci, z nichž někteří třeba jednou dosáhnou úspěchů jako Eva Samková či Petr Kuchař. Je pro nás ctí, že jim můžeme být alespoň takto nablízku, dodávat jim elán a vyjádřit jim podporu do jejich zápolení," říká moderátor a organizátor akce Petr Ticháček.

Jiří Štefek