Nejznámější český neurochirurg už provedl tisíce operací. Ve volném čase se snaží popularizovat svůj obor. A tomu přizpůsobil i přednášku na zdravotnické škole. „Chtěl jsem seznámit publikum s naším oborem. Ukázat, co dokážeme, a kam bychom se mohli ubírat v budoucích letech,“ vysvětlil.

Přednáška se konala v Červeném Kostelci, kde zdravotnická škola vyučuje obory praktická sestra, nutriční asistent a masér ve zdravotnictví. Díky modernímu vybavení školy byla přenášena a sdílena online, takže ji mohli zároveň sledovat i žáci zdravotnických škol v Trutnově a v Hradci Králové.

Ilustrační foto.
Zdrávka jde s dobou, jako první v kraji otevře obory masér a nutriční asistent

„Neurochirurgie je obor, který by se měl popularizovat, protože pořád pokulháváme za kardiem, za srdcem. Přednášelo se mi moc hezky,“ řekl Beneš.

Dalším přednášejícím byl ve čtvrtek primář kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce v Praze profesor Petr Neužil. Propojení výkladu zkušeného lékaře z praxe pro zdravotnické školy a veřejnost bude mít i další pokračování. „Na středu 11. ledna jsme připravili přednášku psycholožky, sexuoložky a publicistky Laury Janáčkové, kterou budeme také přenášet také online,“ prohlásil Roman Hásek, ředitel Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy Trutnov.

Trutnovská zdravotnická škola představila moderní 3D Cave učebnu, která simuluje v trojrozměrném prostředí reálný svět do nejmenších detailů.
Podívat se do lidského těla? Žádný problém! Trutnov má 3D učebnu budoucnosti