Pak lanovky před zimní sezonou čekají odstávky a údržba. Výjimkou je kabinová lanovka z Janských Lázní na Černou horu, která bude jezdit o víkendech a svátcích i v listopadu. „Nynější slunečné počasí přilákalo do hor mnoho turistů, například lanovka na Sněžku včera svezla stovky lidí,” zjistila ČTK u provozovatelů lanovek.

Lanovka na Sněžku bude v provozu do neděle 30. října. Po pravidelné revizi a údržbě se do zimní sezony opět rozjede 10. prosince. Již běžící výstavba nové lanovky její provoz nijak neomezí. „Do dnešního odpoledne jsme až na Sněžku vyvezli asi 500 lidí. V sobotu jich bylo ještě více. Na polovinu října je zájem velmi slušný,” řekla pracovnice lanovky. Teploty se o víkendu na Sněžce stále pohybovaly několik stupňů pod bodem mrazu, těsně nad nulu se dostaly až dnes po poledni.

Černohorská kabinová lanovka dnes trvalý letní provoz ukončila. Od pondělí až do 25. listopadu bude lanovka jezdit jen o víkendech a státních svátcích. V provozu bude i o podzimních prázdninách 26. a 27. října. O víkendech a svátcích bude do konce října v provozu lanovka z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch.
Lanovka ze Špindlerova Mlýna na Pláně dnes letní provoz ukončila. Nedaleká lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín však bude s výjimkou 19. října jezdit denně do 30. října. Lanovka z Herlíkovic na Žalý letní provoz ukončila již 28. září a opět se rozjede až se zahájením lyžařské sezony. Lanovka z Harrachova na Čertovu horu pojede denně do 30. října. „Počátkem listopadu bude provoz přerušen a proběhne plánovaná údržba a revize před zimní sezonou,” uvedli provozovatelé areálu.