Ve spodní části obce měli stanoviště zdravotničtí záchranáři, ve středu hasiči a policie a na horním konci tým Pojišťovny Kooperativa. „Jednotlivá stanoviště ještě posílily čistecké děti v reflexních vestách, protože akce byla cílená i na zvýšení povědomí řidičů, že v bezprostřední blízkosti rušné komunikace se nachází škola i hřiště,“ řekl Ladislav Jiřička, starosta Čisté.

Kromě toho v obci operovaly dvě hlídky dopravních policistů. Jedna prováděla klasické silniční kontroly a druhá měřila rychlost v centru obce. Neukázněnost řidičů byla alarmující. Za necelé čtyři hodiny byly uděleny pokuty za téměř 20 tisíc korun.

Naopak ti, kteří se zapojili do soutěže, měli možnost získat zajímavé ceny, kterým vévodilo horské kolo. Jeho novým majitelem je Pavel Fiebinger z Křince, kterého děti po skončení akce vylosovaly. Na závěr mohli zájemci zhlédnout součinnostní zásah u simulované dopravní nehody se dvěma zraněnými. Policisté a zdravotníci pak ještě umožnili prohlídku vozidel a zodpovídali především dětem zvídavé dotazy.

„S myšlenkou akce přišel náš spoluobčan Martin Urban, který jezdí jako řidič z povolání. Pomohli jsme mu s realizací a chtěli bychom poděkovat všem zainteresovaným bezpečnostním složkám za účast v projektu,“ uzavírá Jiřička.