Studenti i dříve docházeli pravidelně za praxí na jednotlivá oddělení, ale až současné vedení špitálu vyžaduje zpětnou vazbu. Ohlasy, připomínky a náměty získává přímo od studentů a odborných učitelek. Reaguje na ně a snaží se vylepšovat momenty, při kterých se mladí často rozhodují, kde budou po škole hledat uplatnění.

„Zdravotnická škola je pro nás jeden z klíčových partnerů, jak z hlediska vlastní praxe studentů, tak i z hlediska potenciálních zaměstnanců,“ říká ředitel Oblastní nemocnice v Trutnově Miroslav Procházka. Nemocnice řeší nedostatek zdravotních sester dlouhodobě, aktuálně především ve směnném provozu tří oddělení. „Nejhorší situace je u interny, což je jedno z nejtěžších oddělení z hlediska péče faktického výkonu, i z hlediska toho, že se interna nenápadně transformuje na geriatrické oddělení. Jeho pacienti jsou méně soběstační, práce je tam neskutečně těžká a může ji dělat jen ten, kdo je ochoten to oddřít, a kdo se opravdu chce věnovat pacientům a péči o druhé,“ dodává Miroslav Procházka.

Také pro školu je spolupráce s nemocnicí klíčová. Nejčastěji totiž posílá studenty na praxe právě do trutnovské nemocnice. Na praxi posílá studenty 3. a 4. ročníku oboru praktická sestra a studenty Vyšší odborné školy. „VOŠkaři stráví na praxi prakticky půl studentského života, středoškoláci dva dny v týdnu,“ připomíná ředitel Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy Roman Hásek.

Zatímco praxi absolvují v trutnovské nemocnici desítky studentů, do práce tam ročně nastoupí jen čtyři. „Byli bychom rádi, kdybych jich k nám přicházelo víc. Snažíme se postupně zlepšovat, ale je to práce s lidmi a běh na dlouhou trať,“ tvrdí Procházka.