Každý pacient se tak nově musí nahlásit v nové recepci´a zaplatí tu také regulační poplatek 30 korun. S penězi tak nemohou manipulovat další oddělení nemocnice.

Záměr vybudovat vlastní lékárnu vznikl zhruba před rokem po nástupu nové ředitelky nemocnice Aleny Kuželové „Uskutečnění záměru trvalo zhruba rok a zisky z provozu budou využity na provoz nemocnice. Budeme samozřejmě zásobovat léky nemocnici, ale do půl roku bychom chtěli v lékárně nabízet i rehabilitační pomůcky, protože součástí nemocnice je i oddělení ortopedie," sdělila Alena Kuželová.

Vybudování lékárny, včetně nakoupení vybavení potřebného k provozu, a také výstavby recepce přišlo přibližně na 4,5 milionu korun bez DPH. Investice byla zaplacena z úvěru, který si nemocnice pro tyto účely vzala a za úvěr se zaručilo Město Semily, jakožto zřizovatel nemocnice. Stavba byla realizována během dvou měsíců, dokončena ještě bude omítka na přední a boční straně. Následně se umístí na omítku světelné reklamy a nápisy Lékárna a Nemocnice.

„Jako zástupce zřizovatele a předseda dozorčí rady jsem rád, že se po dlouhých letech, kdy se spíš v nemocnici něco uzavíralo či omezovalo, konečně něco nového otvíráme. Podle mě je to další prvek ke stabilizaci nemocnice v tom, že příjmy za léčiva zůstávají nemocnici, a ta bude mít peníze na budoucí rozvoj," uvedl při otevření starosta Semil Jan Farský.

Ředitelka Kuželová se nebojí ani konkurence tří dalších lékáren v Semilech, protože ta nemocniční je podle ní na strategickém místě, kam mohou ihned zamířit pacienti, jimž lékaři předepíší jakýkoliv recept.

Petr Ježek