„Záměrem bylo vybudovat zázemí pro pacienty připravující se na vyšetření a maximálně ochránit jejich intimitu. Také sestry nyní mají kvalitní zázemí," podotýká ředitel trutnovské nemocnice Martin Limburský.

Pacienti tak nyní mají k dispozici například nové toalety, kabinky na převlékání nebo dospávací lůžka. „Během stavebních úprav působilo pracoviště, které sídlí v prvním patře pavilonu interny, v náhradních prostorách. Rekonstrukce pak v prvé řadě zajistila příjemnější a důstojnější prostředí pro pacienty, a tím i kvalitnější péči," konstatuje Jana Třešňáková, krajská radní pro oblast zdravotnictví.

Kraj dal 5 milionů

Stavební práce trvaly od července do konce srpna a přišly na pět milionů korun. Investorem se stal Královéhradecký kraj, do jehož Zdravotnického holdingu Oblastní nemocnice Trutnov patří.

Jak upozorňuje lékařka Romana Crlová, na pracovišti, které je zapojeno do Národního programu prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku, jsou také nové endoskopy s modernějšími možnostmi zobrazování a zařízení pro digitalizaci záznamů vyšetření. Nemocnice za videogastro-skop zaplatila 770 tisíc, za videokolonoskop poté 517 tisíc korun.

Oblastní nemocnice Trutnov v současné době také zatepluje hlavní budovu z roku 1888. Díky tomu by mohla nadcházející zimu ušetřit až 30 procent nákladů za vytápění. Stavební práce skončí na konci září.