„Rekonstrukcí konkrétně prošel celý provozní úsek kuchyně ve druhém patře stávajícího stravovacího objektu. Kromě stavebních úprav jsme prostory vybavili nejnovějšími gastrotechnologiemi a zmodernizovali jsme přípravnu, chladírnu a výdejnu jídel. Důraz jsme také kladli na vysoké hygienické standardy a energetickou úsporu. Pro nemocnici jsme zajistili možnost vaření podle nejnovějších gastronomických trendů pro přípravu kvalitní stravy, která zachovává výživové hodnoty a chuť potravin. Věříme, že to ocení nejen pacienti, ale i zaměstnanci trutnovské nemocnice,“ upřesnil první náměstek hejtmana Pavel Bulíček, odpovědný za krajské investice.

Vizualizace parkovacího domu, který postaví Královéhradecký kraj v trutnovské nemocnici.
Projektanti začali pracovat na přípravě stavby parkovacího domu v Trutnově

Rekonstrukci stravovacího objektu kraj zahájil v červnu letošního roku. Stavební práce zahrnovaly opravy střechy, úpravy vnitřní dispozice a technického zařízení budovy jako je kanalizace, rozvody vody, elektroinstalace, vzduchotechniky a ústředního topení. V prvním podlaží, kde se mimo jiné nachází sklady potravin, hrubé přípravny, kanceláře, úklidové prostory stavbaři zachovali původní stav, zhotovili nové rozvody a umožnili zásobování kuchyně pomocí nákladní rampy a třech obslužných výtahů.

Celkovou rekonstrukcí prošlo druhé podlaží, ve kterém se nachází čisté přípravny, přípravny studené a teplé kuchyně, hlavní produkční varna, varna pro dietní kuchyni, úsek šokového zchlazování jídel, umývárny provozního nádobí a přepravních vozíků a termoportů pro přepravu jídel.

Primářka Lucie Šolcová vede metabolickou poradnu v trutnovské nemocnici.
Průlomová biologická léčba v Trutnově pomáhá snižovat vysoký cholesterol o půlku

„Důležité bylo i hledisko zlepšení efektivity práce personálu kuchyně, například nový elektrický míchací kotel výrazně zjednoduší přípravy polévek či omáček a granulová myčka umožní umytí velkého množství nádobí bez jakékoli nutnosti předmývání,“ popsal náměstek Bulíček.

Po dobu trvání stavebních úprav nebylo možné objekt kuchyně využívat, stravování nemocnice zajišťovala pomocí dvou externích kuchyní v Trutnově, kde během noční směny personál připravoval jídlo na druhý den.

Vizualizace parkovacího domu, který postaví Královéhradecký kraj v trutnovské nemocnici.
Parkovací dům, emergency, pavilon pro akutní péči. Miliarda promění nemocnici

Královéhradecký kraj připravuje v trutnovské nemocnici další významné investice. Chystá výstavbu budovy urgentního příjmu a navazujících oborů ARO a JIP. „Pokračuje soutěž na zhotovitele nového pavilonu oddělení klinické biochemie a nástavby provozně technického objektu E. V roce 2024 chceme zahájit stavbu parkovacího domu s kapacitou 275 parkovacích míst. Potřebu těchto investic osobně vnímám nejen kvůli významu města Trutnova, ale i s ohledem na celý region,“ zdůraznil hejtman Martin Červíček.