Náklady na výstavbu nového ortopedického oddělení dosáhly téměř 10 milionů korun, pacientům poskytne péči na šestnácti lůžkách. "Největší změna bude, že ortopedie získá samostatné oddělení, což se bude určitě hodit, poptávka po operačních zákrocích je totiž obrovská," řekl Petr Jindra, lékařský ředitel vrchlabské nemocnice. Z ortopedických výkonů, kterých celkově bývá 600-700 ročně, provádí lékaři ve Vrchlabí nejčastěji endoprotézy. Nemocnice očekává jejich nárůst.

"Primariát ortopedie Vrchlabí nikdy nemělo, i když jsme tu řadu ortopedických zákroků dělat mohli. Dnes máme vynikající chirurgii a traumatologii. S velkou ortopedií tak pacientům poskytneme špičkový zdravotní servis, včetně následné rehabilitace," uvedl ředitel nemocnice Michal Mrázek.

Ředitel Nemocnice Vrchlabí Michal Mrázek.
Vrchlabská nemocnice vybuduje z někdejší porodnice ortopedii

"Když se řekne otevřeli jsme novou ortopedii, je to jedna věta. Ale jsou za ní tři roky intenzivní práce spousty lidí, kteří museli zajistit vše od projekční přípravy, přes vyjednávání s pojišťovnami a stavební práce, až po sestavení týmu celé ortopedie. Těm všem bych chtěla moc poděkovat, protože pro nemocnici i zdejší obyvatele udělali obrovský kus práce," doplnila Barbora Vaculíková, generální ředitelka Penta Hospitals.

Penta Hospitals je majitelem Nemocnice Vrchlabí.

O pacienty se bude ve Vrchlabí starat tým zkušených lékařů v čele s primářem Janem Hendrychem. Mezi operatéry nebudou chybět ani takové kapacity, jako je například přednosta Kliniky dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. LF UK ve FN Motol, profesor Tomáš Trč, který s vrchlabskou nemocnicí spolupracuje dlouhodobě.

Ředitel Nemocnice Vrchlabí Michal Mrázek.
Dnes je to o velké solidaritě mezi nemocnicemi, říká ředitel Mrázek z Vrchlabí