V neděli 1. ledna pátrali záchranáři v okolí Richterových bud, Obřího dolu, Modrého dolu a Růžové hory. "Naši záchranáři dobře znalí místního terénu v těchto místech obrátili snad každý kámen a prohledali všechna zákoutí. Pátrání, do kterého byl zapojen i vrtulník Policie ČR s termovizí a s horským záchranářem jako navigátorem na palubě, bohužel nebylo úspěšné a v pondělí se bude odehrávat třetí dějství," uvedl mluvčí Horské služby Marek Fryš.

Rozsáhlá pátrací akce bude pokračovat 2. ledna od osmé hodiny ranní. Kromě horských záchranářů a psovodů z Krkonoš se do ní zapojí také jejich kolegové z Jizerských hor a Polska. 

Matka se synem byli naposledy viděni 27. prosince v penzionu U Sochorů v Peci pod Sněžkou, kde byli ubytovaní od 25. prosince. Po ženě bylo vyhlášeno pátrání poté, co ji začal v pátek 30. prosince pohřešovat partner a otec dítěte z Libčic nad Vltavou ve Středočeském kraji a vzápětí také majitelka penzionu. Ta v pátek večer kontaktovala policisty z Pece pod Sněžkou. Poté se rozjelo pátrání.

"Žena měla v pátek v dopoledních hodinách ukončit pobyt v Peci pod Sněžkou. Majitelka penzionu ji naposledy viděla v úterý 27. prosince dopoledne. Od té doby je však nekontaktní, pokoj je uzamčen a její vozidlo stojí před penzionem," sdělila v sobotu 31. prosince policejní mluvčí Iva Kormošová.

Zmizelou ženu a tříletého chlapce hledají policisté a Horská služba
Zmizelou ženu a tříletého chlapce hledají v Krkonoších policisté a Horská služba

Podle popisu policistů má pohřešovaná žena hnědé vlasy a hubenou postavu. Měří 165 až 170 centimetrů. Jejímu synovi, který se rovněž pohřešuje, jsou tři roky.

Psi, termovize i vrtulník

Při rozsáhlé pátrací akci ve východních Krkonoších se hlídky pohybují v horském terénu na čtyřkolkách, šestikolkách i lyžích. "Do akce byla nasazena i desítka psů, termovize a speciální tým Stopa. Kvůli nevhodným letovým podmínkám nemohl být v sobotu nasazen vrtulník. V neděli už vrtulník vzlétl," informovala o průběhu pátrací akce Kormošová.

"Řidiči autobusů a taxislužeb nepotvrdili přepravu dané dvojice. Od občanů přijímáme telefonáty s různými informacemi, které okamžitě prověřujeme. Bohužel ani jeden z nich nevedl k dohledání pohřešovaných. Stále žádáme občany o všímavost a případné kontaktování linky 158," připomněla policejní mluvčí.

Ve východních Krkonoších pokračuje pátrání po matce s dítětem. Velitelé hasičů z Pece pod Sněžkou, Horního Maršova a Mladých Buků při poradě.
Pátrání po matce s dítětem je zatím neúspěšné, pokračuje na Nový rok

Záchranáři pátrají ve velice obtížném terénu. "V neděli se od osmé hodiny ranní do pátrání po pohřešované matce se synem zapojilo na žádost policie zhruba 20 horských záchranářů a tři psovodi se čtyřnohými záchranáři," uvedl náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Cingr.

Zatímco v sobotu záchranáři prohledávali prostor mezi Černou horou a Kolínskou boudou, v neděli pátrali v Obřím a Modrém dole a v okolí Richterových bud. "Terén, ve kterém se budeme pohybovat, bude vyžadovat dobrou fyzickou kondici a prověří náš orientační smysl a funkčnost všech elektronických systémů a zařízení, která jsou v takových případech nezbytná. Oslavy silvestra si necháme na příští rok a budeme v sobotu v noci odpočívat, abychom byli v neděli dobře připraveni," shodli se horští záchranáři z Krkonoš v sobotu večer.

"Žádáme občany, kteří by mohli podat jakoukoliv informaci k pohřešované ženě a jejímu synovi, aby okamžitě zavolali na linku 158, nebo se dostavili na jakoukoliv policejní služebnu," požádala veřejnost policejní mluvčí.