Záměr nabídnout několik, vesměs bývalých průmyslových budov v čele s historickým areálem Labského mlýna soukromým investorům zastupitelé schválili už loni v červnu. Jako první šla během října na trh někdejší mateřská škola ve Vrchlabské ulici. Postupně se v nabídce realitních kanceláří objevily také bývalá sodovkárna na autobusovém nádraží nebo část budov Labského mlýna v centru města.

Ekonomická krize se na trhu s realitami logicky podpepsala. „V loňském roce byl o objetky určitý zájem, a proto jsem se rozhodli, že je investorům nabídneme. Teď ale není vhodná doba na prodej nemovitostí,“ shrunuje hostinský starosta Karel Klíma.

Radnice přitom v letošním rozpočtu, alepsoň částečně, s eventuálními příjmy počítala. Tato položka proto bude v rámci příští rozpočtové změny, kterou projednají zastupitelé na nadcházejícím jednání, už vyškrtnuta.

Pokud se v dohledné době nenajde kupec, nelze vyloučit, že město bude muset do některých nemovitostí investovat. To se týká například staré sodovkárny v centru Hostinného. „Objekt chátrá a prodejem jsme chtěli předejít dalším opravám,“ upozorňuje starosta Klíma.