„Dispečink Skupiny ČEZ evidoval v severočeském regionu během noci z pondělí na úterý 24 poruch na vedení vysokého napětí a desítky poruch na vedení nízkého napětí,“ informovala mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová Hendrychová. Skoro všechny poruchy se podařilo poruchovým četám během noci odstranit, ještě v úterý ráno ale evidovali zaměstnanci ČEZ poruchu na vedení vysokého napětí v oblasti Liberecka, kdy bez proudu zůstala obec Pelechov a část Železného Brodu.

Nejen energetici, ale také hasiči měli kvůli smršti plné ruce práce. Nejhorší situace byla na Liberecku, Jablonecku a Semilsku. Hasiči měli během noci 22 výjezdů k popadaným stromům.

Libereckým i Královéhradeckým krajem se v pondělí večer a v noci přehnala bouřka a místy větrná smršť. Naštěstí vítr nenapáchal tak velkou škodu.
Na Semilsku kromě pěti případů stromů blokujících komunikace v obcích Příkrý, Jablonec nad Jizerou, Semily–Nouzov, Záhoří–Pro〜seč a Slaná–Hořensko vyjely jednotky požární ochrany do Turnova–Bukoviny likvidovat střešní krytinu strženou na komunikaci. Ve Vazovci pád stromu poškodil dráty elektrického vedení vedení. Hasiči následky večerní průtrže mračen na okrese likvidovali ještě v úterý.

Napilno měli také díky pondělnímu větru a bouřce hasiči na Trutnovsku. Jednotky dobrovolných z Bílé Třemešné, Horního Maršova a Hajnice odklízely stromy ze silnic v Bílé Třemešné, mezi Horním Maršovem a Malou Úpou a ve Studenci.