Jak se ukazuje, stále ještě nebyly vymyšleny všechny způsoby, jak okrást bližního svého. Těžko uvěřitelná scéna se odehrála na dálnici D11 asi 5 kilometrů za sjezdem u Choťánek na Nymbursku ve směru na Hradec Králové.

Zhruba deset minut před třetí odpolední zaparkoval muž své auto v odstavném pruhu a kousek od něj poodešel, patrně vykonat potřebu nebo se zkrátka protáhnout. O několik chvil později za jeho autem zastavilo další. „Jednalo se o Škodu 105 nebo 120. Z ní vystoupil muž, který upoutal pozornost prvního šoféra,“ popsala situaci policejní mluvčí Petra Potočná.

Mezitím z druhého auta vystoupil další muž, který z auta prvního šoféra vzal, co se dalo. „Ukradl peněženku s hotovostí, doklady, tašku s notebookem a 9 kusů CD a DVD. Později oba nastoupili do auta a odjeli směrem na Hradec Králové,“ doplnila Potočná. Okradený šofér pochopil zřejmě celou situaci až za několik okamžiků. To už byli oba zloději dávno pryč. Škoda dosáhla 22 100 korun.

Podobné případy se na „hradecké“ dálnici D11 stávají výjimečně. V jiných koutech republiky na dálnicích a rychlostních silnicích se jedná o běžný jev. Zejména za Prahou nebo na severu Čech stopují lidé, kteří předstírají, že potřebují pomoc. Nakonec se důvěřivým řidičům snaží něco prodat a zhusta je podobným způsobem, jaký byl výše popsán, sprostě okradou. Často se jedná o Romy nebo Rumuny. „V našem případě mluvili oba muži česky,“ doplnila policistka.