Nová Škoda Octavia se stane hlavní hvězdou letošního ŠKODA Parku. Již počtvrté uvidí české hory výjimečný mix jízdních zážitků, zimních radovánek a zábavy pro celou rodinu pod širým nebem. Součástí programu je 
i tipovací soutěž o zapůjčení vozu Citigo na devět měsíců zdarma. Road show s vozy Škoda 4×4 navštíví mezi 
19. lednem a 2. březnem 2013 deset lyžařských středisek na území České republiky.

Čtyři modely

Ve srovnání s minulými ročníky představí Škoda v rámci zimní road show ŠKODA Park hned čtyři různé modely. Vedle statické prezentace modelů Octavia a Rapid se „na živo" představí vozy s pohonem všech kol Superb 4×4 a Yeti 4×4. S nimi se návštěvníci budou moci zúčastnit testovacích jízd a ocenit tak jejich schopnosti při jízdě na sněhu. V zimním ŠKODA Parku bude otevřen i ŠKODA Butik – zóna věnovaná originálnímu příslušenství a dárkovým předmětům ŠKODA. Vystavený sortiment bude možno objednat ze ŠKODA e-shopu za zvýhodněných podmínek.

„Letošní ročník bude v tomto ohledu výjimečný," říká ředitel ŠKODA AUTO Česká republika Petr Pečenka. „Rozhodli jsme se náš úspěšný koncept spojení prezentace vozů 
a volnočasové aktivity pro celou rodinu posunout ještě dál 
a nabídnout lidem možnost spatřit zcela nový vůz. Věříme, že očekávaná nová Octavia i model Rapid přilákají rekordní počet návštěvníků."

Doprovodné akce

V rámci zimního ŠKODA Parku se uskuteční koncert skupiny Nightwork, připravena je tipovací soutěž o zapůjčení vozu Citigo na devět měsíců zdarma a proběhne také celá řada zábavných dovednostních soutěží pro děti i dospělé

Soutěžit se bude například 
v rychlosti nasazování sněhových řetězů, ve střelbě na elektronického hokejového brankáře či v atraktivní dětské soutěži „Chyť si svého Yetiho". Celým programem budou provázet moderátoři Adéla Gondíková a Martin Dejdar.

Detailní informace o programu ŠKODA Parku naleznete na stránce www.skoda-park.cz.

Zastávky 2013

19. 1.  Harrachov (Jizerské hory)
20. 1.  Severák (Jizerské hory)
26. 1.  Železná Ruda (Šumava)
27. 1.  Lipno (Šumava)
  2. 2.  Bílá (Beskydy)
  3. 2.  Ramzová (Jeseníky)
  9. 2.  Klíny (Krušné hory)
23. 2.  Dolní Morava (Králický Sněžník)
24. 2.  Červená Voda (Orlické hory)
  2. 3.  Rokytnice nad Jizerou (Krkonoše)

ŠKODA AUTO

- Je jedna z nejstarších automobilek na světě. Od roku 1895 se v sídle firmy v Mladé Boleslavi vyráběla nejprve jízdní kola, brzy následovaly také motocykly a automobily.

- Má v současnosti sedm modelových řad osobních automobilů: Citigo, Fabia, Roomster/Praktik, Rapid, Octavia a také Yeti a Superb.

- V roce 2011 dodala zákazníkům celosvětově přibližně 879 200 vozů – o 15 procent více než v předešlém roce.

- Od roku 1991 patří Volkswagenu, jednomu z globálně nejúspěšnějších automobilových koncernů. ŠKODA v koncernovém svazku samostatně vyrábí a vyvíjí vedle vozů také komponenty jako motory a převodovky.

- Provozuje tři výrobní závody 
v České republice; vyrábí 
v Číně, Rusku, na Slovensku 
a také v Indii – většinou prostřednictvím koncernových partnerství.

- Zaměstnává celosvětově více než 25 500 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích.

Jozef Baláž