V městské knihovně se ve středu sešlo na třicet pracovníků dětských knihoven Východočeského a Pardubického kraje. Jednalo se vyloženě o dámskou sešlost a do Paky přijely knihovnice až z Vamberka, Třemošnic, Ústí nad Orlicí i Svitav.

Všechny přijaly pozvání ředitelky packého zařízení Stanislavy Benešové už podruhé. Poprvé se Klubko (tak si spolek knihovníků říká) podívalo do Nové Paky předloni, když Pačtí zabodovali v soutěži Kamarádka knihovna.

Letos je ředitelka Benešová svolala znovu. Hostům se po uvítání věnoval Bohuslav Benč z městského úřadu, který jim přiblížil zdejší lokalitu, spadající do geoparku Český ráj.

Stanislava Benešová je poté provedla městem, zamířila s nimi do Podklášteří, k Suchardovou domu, Klenotnici, na Masarykovo náměstí ad.

Při odpoledním programu se knihovnice zabývaly projekty Noc s Andersenem, především ale vyhlášením celostátní soutěže Kde končí svět. Tři vítězové z kraje totiž budou pasováni na Rytíře krásného slova v červnu v Praze, a právě o nich se rozhodovalo při středeční sešlosti.

Smysl akce

Co bylo dalším cílem středeční akce, o tom už Stanislava Benešová: „Jde především o předávání zkušeností, nových poznatků. Diskutovaly jsme i o průběhu soutěže My všichni jsme Východočeši a jejích pravidlech. V květnu se u nás sejdeme znovu a vydáme se po stopách Karla Hynka Máchy.“