Paradoxní situace. Místní fotbalový oddíl v létě postoupil do krajské soutěže, v té ovšem nemá kde hrát. Jeho areál je totiž nedostatečný jakýmkoliv standardům. A zatímco na okres stačí, na kraj už kvůli přísnějším regulím nikoliv. Nevyhovuje trávník, areál, kabiny ani sprchy. A proto musel úřadující vítěz okresního přeboru vzít na příští sezonu zavděk azylem v Poříčí.

OBEC O REKONSTRUKCI UVAŽUJE

„Zatím jsme od krajského svazu oficiální vyjádření neobdrželi. Ale jedná se prakticky o celé zázemí, toho jsme si vědomí. Chybí odchodové zóny ze hřiště, oplocení areálu, aby bylo zabráněno vniku cizích osob. Nevyhovuje ani hřiště," řekl sekretář oddílu TJ Jiskra Kocbeře Jiří Štěpař. „Problém je v tom, že se prakticky o nic nemůžeme opřít, abychom třeba mohli zažádat o výjimku nebo odklad. Těch výjimek by muselo být mnoho. Víme, že stav našeho zázemí je bohužel až katastrofální," uvědomuje si Štěpař.

Problematickou situaci kocbeřských fotbalistů si uvědomuje i obec. Podle starostky Evy Rezkové už odstartovaly práce na projektu, který by nevyhovující prostory dokázal modernizovat. „Malujeme zázemí, přes zimu bychom chtěli vymyslet stavební povolení, abychom třeba příští rok už mohli něco začít dělat," řekla Rezková. „Mrzí mě, že tu fotbalisté hrát nebudou, je to škoda. Ale v tuhle chvíli to bohužel jinak nejde. Možná, že to ale přichází ideálně v době, když by se na hřišti mohlo začít něco dělat. Na staveništi by se fotbal stejně hrát nemohl," snaží se najít pozitiva starostka obce Kocbeře.

ZA ROK ZASE V KOCBEŘÍCH?

V letošním roce fotbalový oddíl obdržel na činnost od obce dotaci 60 tisíc korun. Další prostředky spolkne sečení a údržba stávajícího areálu a hřiště. Výstavba nového zázemí je prozatím ve fázi příprav. „Kdyby se nám do léta podařilo zázemí vytvořit, mohl by se k nám zase fotbal vrátit," přemítá Eva Rezková. „Klukům vyšší soutěž přeji, jen ať si ji zkusí a doufám, že uspějí. Jen mě trochu mrzí, že už tu nefunguje žádný mládežnický oddíl. To je škoda," myslí si kocbeřská starostka.

„Tím, že budeme hrát v Poříčí, ztrácíme výhodu domácího hřiště. Byla to pro nás ale nejlepší varianta. Zvažovali jsme i působení v Bílé Třemešné nebo v Pilníkově, ale nakonec jsme se rozhodli pro Trutnov. V Poříčí byla věcná a rychlá domluva," objasňuje Jiří Štěpař. Ten pochopitelně očekává náročnější sezonu. „Asi to bude o level jinde. Kluci si to sportovní cestou uhráli, chtěli si kraj vyzkoušet, tak se do toho pustíme," těší se sekretář celku TJ Jiskra Kocbeře Jiří Štěpař. Společně s hráči doufá, že od příští sezony bude moci hrát zase v Kocbeřích.