Po občanech Sochorovy ulice se nyní ozvali obyvatelé Verdeka. Nelíbí se jim, že zmizí jejich tradiční a historický název. „Název Vorlech má hluboké historické kořeny, což pravděpodobně nikdo nevzal v úvahu. Zmínka je už v 16. století a vzhledem k tomu, je podle našeho mínění, tato změna necitlivá,“ stojí v petici, kterou občané poslali zastupitelům města.

Pokud je změna skutečně nutná, navrhují využít stávající název Vorlech. „Navrhujeme varianty Vorlech 1, 2 atd. Vše se tím zjednoduší, organizačně odliší a nejen pro patrioty zdejší čtvrti, ale i pro budoucí generaci, zůstane jméno Vorlech zachováno,“ uzavírají petici signatáři.

Dopisem se na „radnici“ obrátili také zástupci sdružení Živá Podstráň. Stejně jako občané Vorlecha nejsou proti přejmenování jako takovému. „Rozumíme snaze města odstranit nepřehlednosti v adresách, které jsou navíc matoucí při zadávání do navigace GPS, neboť naše ulice je v názvu dělená. Část je vedena jako ulice Jaroměřská, zbytek je Žirecká Podstráň. A stejnou adresu, tedy Žireckou Podstráň, mají i domy roztroušené na stráni pod lesem,“ uvádí. Zároveň ale konstatují, že zatím nenalezli ani jednoho obyvatele ulice, kterému by se navrhovaný název K Olšinkám zamlouval. „Spíše bychom požadovali zachování původního názvu ulice Žirecká Podstráň. Mnohým z nás vadí náklady a starosti spojené s přejmenováním. Pokud však ke změně názvu naší ulice musí dojít, pak navrhujeme pojmenování K Žirecké Podstráni,“ stojí v dopise, který sdružení zveřejnilo na svých internetových stránkách.

Jako první protestovali lidé ze Sochorovy ulice. Tady má nová jména několik krátkých ulic, které na „Sochorovku“ navozují. Jejich petici už městské zastupitelstvo projednalo, nové názvy ulic potvrdilo. Město se snaží vyjít lidem vstříc a zdarma jim vyměňuje občanské a řidičské průkazy. Důvodem změny je snaha usnadnit orientaci záchranářům, policii nebo pošťákům. Občané ale upozorňují, že se jich přejmenování výrazně dotkne, protože si musí například měnit údaje u bank, pojišťoven nebo lékařů. Značné náklady budou mít především podnikatelé, kteří musí měnit i tiskopisy nebo razítka.