Dřevo z borovice se pod rukama pěti dřevosochařů měnilo pár dní doslova před očima. Tématem pro tvorbu děl Svatoanenského dřevosochání se staly české pohádky a strom.

„Pět dřevosochařů přijelo z celé republiky. Během tří dnů v areálu penzionu Bílá voda mohli návštěvníci sledovat jejich voňavou práci. Vznikly figury Krakonoše, vodníka, vlka z pohádky o Karkulce, draka s princem Bajajou nebo stromový barový stoleček," přiblížila dílka sochařů referentka cestovního ruchu a propagace Lenka Stehlíková.

DŘEVOSOCHAŘI z celé republiky oživili dění v Harrachově na Svatoanenském dřevosochání. Sochy tvořené na téma českých pohádek a stromu už našly i své majitele.Díla našla nové majitele díky uspořádané dražbě. Jejího moderování se na závěr akce ujal biker Honza Sladký.

„Vyvolávací cena každého vytvořeného kusu byla tři tisíce korun. Nejvíce peněz přinesla dražba hastrmana, a to šest tisíc korun," upřesnila Lenka Stehlíková.

Vodník a stoleček putovaly do Liberce, ale ostatní výtvory v Harrachově zůstanou. Například drak z Karkulky ozdobí hřiště v areálu sochařského dění, u pensionu Bílá voda. Vlka z Karkulky zájemci uvidí v penzionu Renata v Rýžovišti. Krkonošské středisko se tímto počinem zařadilo mezi místa v regionu, která podobné výtvory již zdobí. Připomeňme například obec Petříkovice u Trutnova, kterou dřevěné figury lemují už řadu let a stále nové přibývají. Zajímavou výzdobu tohoto druhu má například Pec pod Sněžkou, kde návštěvníci usednou do netradičně pojatých dřevěných laviček. „Věřím, že se z dřevosochání stane tradice. Příští rok by se právě výroba laviček mohla stát novým tématem. Ozdobily by parčíky a stezky," dodala Lenka Stehlíková.