Středisko je kompletně vybaveno novým zařízením. Vznikla zde koupelna s velkou a malou vanou, sprchovým koutem, toalety, dále je zde prostor pro pedikúru, manikúru, kadeřnictví, k dispozici je i odpočinková místnost s šatnou a počítačovým koutem, s přístupem na internet.

Imobilní občané mohou využít speciální zvedací zařízení, umožňující snadnější přístup do vany. Vstup do zařízení je zcela bezbariérový. Doprava klientů do střediska je zajištěna prostřednictvím nového automobilu Citroën Berlingo. Ten je vybaven speciální otočnou sedačkou, usnadňující pasažérům jednodušší nástup. Provoz dosavadního střediska v Bezručově ulici byl ukončen.

Projekt byl realizován v období od září 2008 až do února 2009. Náklady na realizaci dosáhly částky 1.863.482 Kč. Z toho tvořila 85 procent dotace poskytnutá z Finančního mechanismu EHP/Norsko a Královéhradeckého kraje. Na zpracování a realizaci projektu se podílelo i Centrum evropského projektování.

Projekt „Rekonstrukce a modernizace střediska osobní hygieny Dvůr Králové nad Labem byl podpořen Programem financovaným z prostředků Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu a Královéhradeckým krajem.

Na horním snímku si starostka Edita Vaňková s vedoucí odboru investic a majetku Radmilou Filakovskou prohlížejí přestavěnou koupelnu, na dolním je nové vozidlo, kterým budou do zařízení přiváženi klienti pečovatelské služby. Má speciální úpravy pro snazší nástup klientů díky otočné sedačce.

Dušan Kubica