Co říkáte na rozhodnutí Petra Dědka opustit vrchlabský hokej ?
Podotýkám, že na tiskové konferenci jsem nebyl, vycházím tedy zatím z dopoledního prohlášení na webové stránce Deníku. Musíme si jen připomenout, že v úplném počátku, když před lety přebíral hokejový HC, po nás nic nechtěl. Postupem času se však ukázalo, že finanční podpora od města je nezbytná a já jsem jí nikdy nelitoval. Nabídli jsme maximální možnou podporu, kterou jsme byli schopni v dané chvíli dát.

Mrzí vás, že hokej ve Vrchlabí skončí? Nebude to pro město i ztráta určité image?
Samozřejmě, že je škoda, když první liga končí. Ale realita je realita, jsou prostě určité hranice. Sponzorský potenciál je daný i velikostí města. Bylo to krásných sedm let a dnes jsem z konce smutný.

Nehodláte hledat nějakého jiného sponzora, aby se hokej udržel?
Já myslím, že to nejde a ani to neumíme. V případě Petra Dědka šlo o silného sponzora s určitým patriotickým vztahem k místu. Ta záležitost se kdysi zrodila z jeho přání a touhy to zkusit dělat. My jsme nikdy nikoho nesháněli a ani jsme o tom neuvažovali. Myslím, že hledat někde v prostoru někoho, kdo by chtěl ve Vrchlabí dělat hokej, je těžké.

Finanční prostředky do hokeje byly na dva roky městem schváleny. Už byla částka zahrnuta i do rozpočtu na letošní rok?
Zatím ne, chystali jsme se příspěvek řešit rozpočtovou změnou. K finanční otázce ohledně hokeje bych chtěl jen říct, že jsme v rámci možností skutečně dávali finančně schůdnou podporu. Nicméně ta se však neustále zvyšovala. Loni dosáhla hranice možného a brali to tak i mnozí zastupitelé. Letos jsme udělali podle nás spíše kosmetickou úpravu. Domníváme se totiž, že částka 300 tisíc korun, o kterou byl příspěvek snížen, je v celém hokejovém rozpočtu ušetřitelná.

Jak budete dál provozovat zimní stadion?
Smlouva s Petrem Dědkem je platná do konce května. Do té doby se musíme na další postup připravit. Předpokládám, že situaci projednáme v městské radě. Stadion se bude dál určitě normálně provozovat. Modely jsou různé. Mládež zůstane zřejmě v rozsahu, jako dosud a A mužstvo nebude hrát první ligu, ale krajský přebor, jako to bylo v minulosti. Důležité bude, aby se zvedla nějaká občanská a společenská iniciativa.

Mluvíte o modelech, můžete alespoň některé nastínit?
Tak je například možné, že hokejový klub bude mít zimní stadion dál v pronájmu a město bude na provoz přispívat. Další možností je verze, že město zajistí provoz formou svých zaměstnanců v rámci Služeb města nebo jiných svých složek. Je to vše však zatím otevřené.