Prázdniny se rychle  blíží a řada dětí se již těší na dny strávené s kamarády na táboře. Také v letošním roce si rodiče mohou vybrat ze široké nabídky, které nabízejí i nevšední zážitky.

Těší se na olympiádu

Například v Herlíkovicích u Vrchlabí na Trutnovsku se od 9. do 15. července koná letní tábor pod názvem Olympiáda. Přijde na 2500 korun, ale platí zde sourozenecká sleva 200 korun na každé dítě. Obsahově jde o tématický pobyt v duchu Olympijských her.

„Jedná se o sportovní tábor s angličtinou formou her. Na účastníky čekají různé míčové hry – fotbal, volejbal, líný tenis, stolní tenis a další. Na konci tábora děti obdrží podle umístění v soutěžích medaile," říká za organizátory Tomáš Kout a pokračuje: „Výuka angličtiny formou her bude vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Lákadlem určitě je také to, že na tábor přijedou i děti z USA."

Zajímavostí je, že pokud budou rodiče mít zájem, mohou dětem doplatit další táborové aktivity, například jízdu na bobové dráze, návštěvu aquaparku nebo jízdu na koni. „Na děti jinak čekají běžné aktivity tábora – táboráky, stezka odvahy, koupání, diskotéky," dodává Tomáš Kout.

Aktivní prázdninový týden se uskuteční ve dvou bězích v Jilemnici. Místní Společenský dům Jilm připravil pro děti příměstský tábor. Cena je 1000 korun, zahrnuje dopravu na výlety a oběd. „Pro děti jsme připravili výlety za poznáním, jeden den pojedeme  do Harrachova, projdeme Riegrovu stezku, seznámíme je také s orientačními sporty. Účastníky čeká i závěrečný táborák," říká Daniela Myslivcová, vedoucí tábora. Podle jejích slov je již červencový termín obsazen, hlásit se tak mohou na termín od 6. do 10. srpna.

Hvězdárna i hasiči

Zajímavou akci pořádají na úpické Hvězdárně, kde se koná od 31. července do 6. srpna nový letní dětský tábor s názvem Fyzikální ÚLET neboli Fyzikální Úpická LeTní Expedice, a to za pouhých 400 korun. „Cena je takto nízká proto, že je akce hrazena z grantu ministerstva školství. Jedná se o pětidenní soustředění pro děti ze čtvrté až deváté třídy základní školy. Účastnit se mohou zájemci z celé republiky, kteří budou díky vstřícnosti Hvězdárny ubytované na jejím pozemku," podotýká za organizátory akce Barbora Mikulecká z Brna a dodává: „Soustředění je motivované expedicí na měsíc planety Saturnu Titan. Děti si tak budou hrát na kosmonauty, zkoušet různé fyzikální experimenty, součástí je i výlet na Sněžku, který bude zastřešen jednou ze soutěží."

Letní tábor pořádá také Okresní sdružení hasičů Trutnov. Uskuteční se od od 15. do 28. července ve Stárkově v táborové základně Pod Vysákem a jeho cena je 3200 korun. „Letošní motto zní výprava za poznáním a na děti čeká řada zajímavostí se zaměřením na známé osobnosti, prostředí v němž žily a jejich dílo, například Karel IV, Emil Zátopek, Eduard Štorch, Vladimír Remek nebo Leonardo da Vinci a další. Chybět nebude koupání, slaňování z pískovcových skal a děti se mohou těšit i na stínohru a filmové natáčení," podotýká Jarmila Kopečná z kanceláře OSH Trutnov.