Letos se k nim přidává ještě poklad. Najít ho může úplně každý. Turistické informační centrum připravilo quest hledací hru Kde jsem byl doma. „Quest je hra, kterou lze přirovnat ke známé cestě za pokladem. Cílem je přilákat pozornost obyvatel i návštěvníků k historickým památkám Trutnova a poodhalit momenty z historie města," vysvětluje význam novinky ředitelka TIC Hana Nýdrlová. „Hráči procházejí lokalitami podle připraveného plánku, který si vyzvednou v informačním centru nebo v Galerii Draka. Ke stažení je na webových stránkách TIC, a to v sekci Návštěvníci – procházky," informuje Hana Nýdrlová.

Cesta za pokladem začíná u budovy Základní umělecké školy a vede kolem Národního domu, galerie, přes Krakonošovo náměstí a uličkami okolo České lesnické akademie. Pokud se chodců udrží štěstí, dostane je plánek pohodlně až k pokladu. „Mapička provede zájemce méně navštěvovanými, ale neméně pěknými místy. Každý tak dostává možnost poznat malebná zákoutí Trutnova, která skrývají památky a architektonické skvosty," konstatuje mluvčí radnice Michaela Dědková a dodává, že pomyslným průvodcem a vypravěčem questu je německo-český spisovatel, trutnovský rodák Josef Mühlberger. I o jehož životě se hledači pokladu ve vyprávění dozvědí. „Informace o jeho rodině, domově i zážitcích doplňují samozřejmě zajímavosti z místní architektury a historie," říká Hana Nýdrlová.

A jak hledací hra funguje? „V plánku trasy jsou vyznačena jednotlivá zastavení, na nichž čekají návštěvníky jednoduché hádanky. Z odpovědí doplňují tajenku. Ta jim v závěru cesty poradí, kde najdou poklad a jak jej odemknou," vysvětluje ředitelka TIC a závěrem vyzývá, že tajemný poklad čeká na své nalezení a na cestu se mohou vydat jak malí, tak velcí odvážlivci. Nyní je hra k dispozici pouze v češtině, na letní sezónu už bude připravená i její německá verze.